Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams zamienia pierwszą wypłatę na Bitcoin i Ether za pośrednictwem Coinbase

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams otrzymał swoją pierwszą wypłatę w bitcoinach i eterze za pośrednictwem giełdy Coinbase. Obietnica złożona, obietnica dotrzymana” – powiedział burmistrz, odnosząc się do swojej obietnicy wzięcia pierwszych trzech wypłat w kryptowalucie.

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams zamienia pierwszą wypłatę na Bitcoin i Ether za pośrednictwem Coinbase

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams otrzymał swoją pierwszą wypłatę w bitcoinach i eterze za pośrednictwem giełdy Coinbase. „Obietnica złożona, obietnica dotrzymana” – powiedział burmistrz, odnosząc się do swojej obietnicy wzięcia pierwszych trzech wypłat w kryptowalucie.

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams spełnił swoją obietnicę dotyczącą otrzymywania płatności w bitcoinach. W filmie, który zamieścił na Twitterze w czwartek, burmistrz powiedział: „Obietnica złożona, obietnica dotrzymana. Wziąłem mój pierwszy czek w bitcoinach i ethereum”.

„To jest powód do podkreślenia. Nowy Jork musi być centrum innowacji i nowych pomysłów. Chcę, aby moi młodzi ludzie dobrze prosperowali w każdej branży” – podkreślił burmistrz.

Eric Adams
Eric Adams Burmistrz Nowego Jorku
Źródło:Bitcoin.com

Oficjalna strona internetowa miasta Nowy Jork ogłosiła również w czwartek, że burmistrz Adams „otrzyma [swoją] pierwszą wypłatę w kryptowalucie”.

Pierwsza wypłata burmistrza „zostanie automatycznie zamieniona na kryptowalutę za pośrednictwem Coinbase… zanim fundusze zostaną udostępnione”, dodając, że „Wynagrodzenie zostanie przeliczone na Ethereum i Bitcoin”.

Burmistrz Adams ogłosił w listopadzie ubiegłego roku, że weźmie swoje pierwsze trzy wypłaty w bitcoinach. Jednak miasto wyjaśniło:

Ze względu na przepisy Departamentu Pracy USA, Nowy Jork nie może płacić pracownikom w kryptowalutach. Korzystając z giełdy kryptowalut, każdy, kto zapłacił w dolarach amerykańskich, może przekonwertować środki na kryptowalutę, zanim środki zostaną zdeponowane na swoim koncie.

Polak będzie rządził Nowym Jorkiem? Dostał nominację od Republikanów

 

Adams skomentował w czwartek: „Nowy Jork jest centrum świata i chcemy, aby był centrum kryptowaluty i innych innowacji finansowych… Bycie w czołówce takich innowacji pomoże nam tworzyć miejsca pracy, poprawiać naszą gospodarkę i nadal bądź magnesem dla talentów z całego świata”.

Powiedział również w listopadzie, że chce, aby szkoły uczyły kryptowalut zauważając, że bitcoin to nowy sposób płacenia za towary i usługi.

Wcześniej w tym miesiącu, kiedy cena BTC spadła do poziomu 41 000 USD, burmistrz powiedział: „Czasami najlepszym momentem na zakup jest sytuacja, w której sytuacja się pogarsza, więc kiedy wracają ceny, osiągnąłeś dobry zysk”.

Leave a Reply