USA: Wielki bunt republikańskich gubernatorów przeciwko maseczkom! Prawica daleka od obarczania wszystkich lewicową manią odpowiedzialności zbiorowej

Środowisko republikańskie przeciwko narzucaniu zamordystycznych ustaw liberałów Bidena. Przymus maseczek traktują jako krok do wprowadzenia przymusowych szczepień. ​​- Skończył się czas nakazywania noszenia maseczek przez rząd. Teraz nadszedł czas na osobistą odpowiedzialność.

USA: Wielki bunt republikańskich gubernatorów przeciwko maseczkom! Prawica daleka od obarczania wszystkich lewicową manią odpowiedzialności zbiorowej

Środowisko republikańskie przeciwko narzucaniu zamordystycznych ustaw liberałów Bidena. Przymus maseczek traktują jako krok do wprowadzenia przymusowych szczepień. ​​- Skończył się czas nakazywania noszenia maseczek przez rząd. Teraz nadszedł czas na osobistą odpowiedzialność.

Republikańscy gubernatorzy ogłosili wielki bunt przeciwko administracji Bidena. Odrzucają nowe zalecenia Centrali Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), dotyczące obowiązku zakrywania twarzy.

Republikanie wiedzą, że będzie to krok w stronę przymusowych szczepień wielu milionów Amerykanów, którzy już zmagają się z problemami w swoich Stanach. Są jednak Stany, które nadal wierzą w konstytucję Ameryki, swobody, wolności i prawa obywatelskie, dbając o ich przestrzeganie.

Zakładasz maseczkę? Naprawdę? Przestań! Dr Paul Elias Alexander podsumowuje 47 badań. Maseczki można wyrzucić do śmietnika!

Wolnościowy gubernator Nebraski, Pete Ricketts, oświadczył – Nowe wytyczne CDC sugerujące, że zaszczepieni ludzie muszą nosić maski w pomieszczeniach, są sprzeczne z celami zdrowia publicznego, które powinny kierować się podejmowaniem decyzji przez tę agencję. Stan Nebraska nie przyjmie ich wskazówek dotyczących maseczek.

Doug Ducey, kolejny republikański gubernator, tym razem stanu Arizona, powiedział – Urzędnicy ds. zdrowia publicznego w Arizonie i w całym kraju wyjaśnili, że najlepszą ochroną przed COVID-19 jest szczepionka.

Dzisiejsze oświadczenie CDC niestety tylko zmniejszy zaufanie do szczepionki i stworzy więcej wyzwań dla urzędników zdrowia publicznego – ludzi, którzy niestrudzenie pracowali nad zwiększeniem wskaźników szczepień – dodał. To właśnie gubernator Ducey zniósł przymusowe noszenie maseczek w szkołach.

Nowo zmienione wytyczne agencji z siedzibą w Atlancie zalecają, aby niektóre, w pełni zaszczepione osoby, nosiły maski w pomieszczeniach. Chodzi o mieszkających na obszarach, w których wirus rozprzestrzenia się szybko.

W środowym komentarzu dyrektor CDC Rochelle Walensky przyznała, że ​​Amerykanie są „zmęczeni i sfrustrowani” pandemią, ale wariant delta, który jest znacznie bardziej przenoszony niż wcześniejsze szczepy i obecnie stanowiący zdecydowaną większość nowych przypadków zdiagnozowanych w Stanach Zjednoczonych, zmienił nastawienie agencji.

Johns Hopkins University potwierdza zerową śmiertelność na COVID-19 wśród niezaszczepionych dzieci! Czy CDC znów manipuluje?

Około 46 procent hrabstw w USA – w tym znaczna część południa, Mountain West i wybrzeże Pacyfiku – jest sklasyfikowanych jako ‘obszary o wysokim poziomie przenoszenia wirusa’ wewnątrz tamtejszych społeczności.

Warto również przypomnieć Florydę i gubernatora Rona DeSantisa, który nigdy nie wprowadził obostrzeń covidowych, a jego Stan przeszedł tak zwaną pandemię bez większego uszczerbku w porównaniu do skrępowanej i wyniszczonej obostrzeniami Kaliforni. DeSantis jednym podpisem zaorał pandemię.

Zdaniem CDC, większość Nevady, Utah i Wyoming to obszary budzące duże obawy. Podobnie jak części Kalifornii, większa część Stanu Indiana i Kentucky oraz wschodnie połacie Kansas, Oklahomy i Teksasu.

Gubernatorzy niektórych Stanów w epicentrum fali delta powiedzieli, że nie mają zamiaru przywracać mandatów dotyczących masek.

– Gubernator Greg Abbott jasno stwierdził, że ​​skończył się czas nakazywania noszenia masek przez rząd. Teraz nadszedł czas na osobistą odpowiedzialność – poinformowało we wtorek biuro gubernatora Teksasu Grega Abbotta. – Każdy Teksańczyk ma prawo wybrać, czy założy maskę, czy każe nosić maseczki swoim dzieciom – oznajmił Abbott.

Abbott należał do większości gubernatorów, którzy byli za przymusem maseczkowym. Teksańczykom nakazano nosić maski w pomieszczeniach przez 250 dni, do marca. Abbott następnie wydał zarządzenie wykonawcze zabraniające agencjom państwowym lub samorządowym wydawania własnych nakazów.

Gubernator stanu Iowa Kim Reynolds nazwała nowe wytyczne „nieugruntowane w rzeczywistości lub zdrowym rozsądku”.

Obawiam się, że te wytyczne zostaną wykorzystane jako narzędzie do nakazywania noszenia masek w stanach i szkołach w całym kraju, czego nie popieram – powiedział Reynolds.

Prezydent Biden powiedział we wtorek, że będzie podążał za wskazówkami CDC podczas podróży do obszarów wysokiego ryzyka. Powiedział, że wytyczne miały „unikać blokad, przestojów, zamykania szkół i zakłóceń, z którymi mieliśmy do czynienia w 2020 roku”.

W przeciwieństwie do roku 2020, mamy zarówno wiedzę naukową, jak i narzędzia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tej choroby. Nie wrócimy do tego – powiedział Biden.

Nienoszenie maseczek jest „rasistowskie”?

Gubernator Południowej Dakoty Kristi Noem, potencjalna kandydatka na prezydenta, która krytykowała innych republikańskich gubernatorów za ich decyzje z czasów pandemii, zganiła CDC za zmianę nastawienia.

– CDC zmienia zdanie PONOWNIE – napisała Noem na Twitterze. – Liczba przypadków Dakoty Południowej pozostaje na niskim poziomie. Jeśli martwisz się wirusem, możesz się zaszczepić, założyć maskę lub zostać w domu. Ale nie będziemy niczego nakazywać. Natomiast  niekonsekwencja CDC nie pomaga Amerykanom – skwitowała gubernator Stanu Dakota.

Kolejne wpisy jeszcze bardziej uwypuklają wolnościowe podejście w tej sprawie. Noem zapewnia, że jej podejście do przymusu zakrywania twarzy pozostaje niezmienione.

Moje stanowisko w sprawie mandatów dotyczących masek nie uległo zmianie. Liderzy szkół powinni wziąć pod uwagę pełny wpływ maseczek na uczenie się i rozwój społeczny dzieci.

Rolą rządu jest kierowanie społeczeństwem poprzez dostarczanie mu nauki, faktów i danych, aby mogli podejmować własne, oparte na wiedzy decyzje. Nie wydam żadnej ogólnostanowej dyrektywy nakazującej lub zakazującej masek w naszych szkołach.

Niedopuszczalna wartość CO2 osiągnięta po 3 minutach! Najnowsze badanie mocnym dowodem, że zmuszanie dziecka do noszenia maseczki jest znęcaniem?

Zmieniające się wytyczne CDC nie pomagają zapewnić zaufania publicznego. Oczekuję, że jesienią nasze szkoły będą nadal koncentrować się na osobistym uczeniu się uczniów – kontynuuje w kolejnym wpisie gubernator Kirsti Noem.

Administratorzy szkół powinni zapewnić, że ich polityka jest spójna, zrównoważona i zapobiegać zakłóceniom w edukacji naszych uczniów. Południowa Dakota trzymała nasze dzieci w szkole przez cały zeszły rok, a następny rok szkolny nie powinien być inny – dodała.

 

Gubernator Alabamy, Kay Ivey, która wyraziła frustrację wobec tych, którzy odmówili przyjęcia swoich zastrzyków, gdzie tylko 34 procent dorosłych jest w pełni zaszczepionych – najniższy wskaźnik w kraju – powiedziała, że nie podejmie dodatkowych kroków w celu zachęcenia do szczepień.

Są tacy, którzy uważają, że rząd powinien nakazać szczepionkę lub że powinniśmy przekupić ludzi, aby ją zażyli. To się nie wydarzy w moim stanie, bez względu na to, ile razy media mnie o to proszą – napisała Ivey.

USA: FDA znów zmienia ważność przeterminowanych szczepionek z uwagi na zalane fiolkami Stany!

Podoba Ci się, co robi Paradyzja.com? 
Pomóż nam dotrzeć do innych:
Skomentuj / Udostępnij
Polub / Subskrybuj
Dziękujemy

Leave a Reply