
Przedstawiamy harmonogram wydarzeń zaplanowanych na wtorek w związku ze śmiercią brytyjskiej królowej Elżbiety II i objęciem tronu przez króla Karola III. Wszystkie godziny podane są według czasu polskiego.
Zaplanowane na wtorek wydarzenia związane ze śmiercią królowej Elżbiety II:
- król Karol III wraz z królową-małżonką udaje się ze Szkocji do Irlandii Północnej, gdzie spotka się z przywódcami tamtejszych partii politycznych, w tym republikańskiej partii Sinn Fein, a także brytyjskim ministrem ds. Irlandii Północnej Chrisem Heaton-Harrisem.
- król Karol III wraz z królową-małżonką wezmą udział w nabożeństwie poświęconym pamięci Elżbiety II, które odbędzie się w katedrze św. Anny w Belfaście.
- do godz. 16.00 można przejść koło znajdującej się w katedrze św. Idziego w Edynburgu trumnie z ciałem królowej Elżbiety II, aby oddać jej hołd.
- godz. 18.00 – karawan z trumną wyruszy z katedry na lotnisko w Edynburgu. Przez całą drogę do Londynu towarzyszyć będzie jej córka królowej, księżniczka Anna wraz z mężem.
- godz. 19.00 – trumna z ciałem królowej zostanie przetransportowana z lotniska Edynburgu do bazy lotniczej RAF Northolt w zachodnim Londynie.
- godz. 19.55 – samolot z trumną powinien dotrzeć do bazy RAF Northolt, stamtąd trumna zostanie przewieziona do Pałacu Buckingham, gdzie będą na nią oczekiwać król Karol III z królową-małżonką oraz inni członkowie rodziny królewskiej. Trumna pozostanie w Pałacu Buckingham do środy.