Boris Johnson w Kijowie: Przekażemy Ukrainie 120 pojazdów opancerzonych i pociski przeciwokrętowe [VIDEO]

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiedział w sobotę podczas wizyty w Kijowie przekazanie Ukrainie 120 pojazdów opancerzonych oraz pocisków przeciwokrętowych.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiedział w sobotę podczas wizyty w Kijowie przekazanie Ukrainie 120 pojazdów opancerzonych oraz pocisków przeciwokrętowych.

Jak wyjaśniło biuro Johnsona, ogłoszona przez niego pomoc jest niezależna od zapowiedzianego dzień wcześniej zwiększenia wsparcia wojskowego o sprzęt wartości 100 mln funtów.

Johnson po rozmowie z Zełenskim: będziemy wzmacniać gospodarczy nacisk na Rosję

„Będziemy wzmacniać gospodarczy nacisk na Rosję” – zapowiedział Johnson.

Szef brytyjskiego rządu zapowiedział, że jego kraj i inni partnerzy będą dostarczać Ukrainie sprzęt, technologię, know-how i informacje wywiadowcze, „by Ukraina nigdy nie była poddana koszmarowi inwazji, by Ukraina nigdy nie była poddana szantażowi czy groźbom w jakikolwiek sposób” – podała agencja Interfax-Ukraina.

„Niemało pozostaje do zrobienia, by zagwarantować sukces i zwycięstwo Ukrainy oraz klęskę Putina” – dodał Johnson.

Zełenski po spotkaniu z Johnsonem: inne kraje Zachodu powinny w sprawie sankcji brać przykład z W. Brytanii

Zełenski podziękował brytyjskiemu rządowi i premierowi Johnsonowi za zwiększanie sankcji na Rosję i wzmacnianie zdolności obronnych Ukrainy – pisze agencja Interfax-Ukraina.

„Inne demokratyczne, zachodnie państwa powinny brać przykład z Wielkiej Brytanii. Czas zaprowadzić pełne embargo na rosyjskie nośniki energii, zwiększyć liczbę przekazywanej nam broni” – powiedział Zełenski na briefingu prasowym.

Leave a Reply