Bloomberg: Nowe sankcje wobec Rosji obejmą zakaz nabywania nieruchomości w krajach Unii Europejskiej

Projekt nowego - szóstego - pakietu sankcji UE wymierzonych w Rosję za inwazję na Ukrainę przewiduje zakaz sprzedawania lub przekazywania Rosjanom i rosyjskim podmiotom, bezpośrednio lub pośrednio, nieruchomości w Unii - podała w środę agencja Bloomberg.

Nieruchomości nad jeziorem Como we Włoszech FOT. MATTEO BAZZI/PAP/EPA
Nieruchomości nad jeziorem Como we Włoszech FOT. MATTEO BAZZI/PAP/EPA

Projekt nowego – szóstego – pakietu sankcji UE wymierzonych w Rosję za inwazję na Ukrainę przewiduje zakaz sprzedawania lub przekazywania Rosjanom i rosyjskim podmiotom, bezpośrednio lub pośrednio, nieruchomości w Unii – podała w środę agencja Bloomberg.

Komisja Europejska przygotowała projekt sankcji wymierzonych w Rosję za inwazję na Ukrainę, przewidujący przede wszystkim embargo na import rosyjskiej ropy naftowej.

Obejmuje on też jednak zakaz sprzedawania Rosjanom nieruchomości, wymierzony – jak wyjaśnia Bloomberg – w państwo rosyjskie, jego podmioty gospodarcze i tamtejszych oligarchów.

Tak jak cały pakiet proponowanych restrykcji sankcja ta musi zostać zatwierdzona przez państwa unijne, co według dpa ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu.

Nowe sankcje mają także zawierać kolejne restrykcje wobec rosyjskich firm, w tym największego rosyjskiego banku, Sbierbanku, oraz dwóch innych banków, a także stacji telewizyjnych, które celowo rozpowszechniają fałszywe informacje o wojnie na Ukrainie.

Banki te mają zostać odcięte od międzynarodowego systemu rozliczeń SWIFT.

Leave a Reply