Bliźniaki urodziły się w różnych latach. Dzieli je 15 minut

Nowonarodzone bliźnięta z Kalifornii mają różne daty urodzenia, choć ich narodziny dzieli od siebie zaledwie 15 minut - podaje we wtorek amerykański portal informacyjny Sky News.

Bliźniaki urodziły się w różnych latach. Dzieli je 15 minut

Nowonarodzone bliźnięta z Kalifornii mają różne daty urodzenia, choć ich narodziny dzieli od siebie zaledwie 15 minut – podaje we wtorek amerykański portal informacyjny Sky News.

Narodziny bliźniąt o różnych datach urodzenia należą do rzadkości. Według niektórych obliczeń takie prawdopodobieństwo wynosi 1 na 2 mln urodzeń.

Fatima Madrigal i Robert Trujillo powitali na świecie swojego syna Alfredo Antonio Trujillo w centrum medycznym w Kalifornii o godzinie 23.45 w sylwestra 2021 roku. O północy na świat przyszła Aylin Yolanda Trujillo, co oznacza, że dziewczynka urodziła się już 1 stycznia 2022 roku. Jest też pierwszym dzieckiem narodzonym w centrum medycznym w Monterey County w 2022 roku.

Doktor Ana Abril Arias nazwała narodziny bliźniąt “jednymi z najbardziej pamiętnych” w jej karierze.

“Pomoc w przyjściu na świat tych maleństw w 2021 i 2022 roku to była dla mnie niezwykła przyjemność. Co za wspaniały sposób na rozpoczęcie nowego roku” – skomentowała Arias.

Każdego roku w Stanach Zjednoczonych rodzi się około 120 tys. bliźniąt, co stanowi 3 proc. wszystkich narodzin.

Leave a Reply