UK: Blisko 90% Brytyjczyków wzięło udział w największym eksperymencie medycznym w historii!

Wielka Brytania idzie na rekord w podawaniu swoim obywatelom nieprzebadanej rzetelnie substancji, która ma pomóc w walce z COVID-19. Szczepienia odbywają się w takich miejscach, jak meczety, domy kultury, czy stadiony piłkarskie

UK: Blisko 90% Brytyjczyków wzięło udział w największym eksperymencie medycznym w historii!

Wielka Brytania idzie na rekord w podawaniu swoim obywatelom nieprzebadanej rzetelnie substancji, która ma pomóc w walce z COVID-19. Szczepienia odbywają się w takich miejscach, jak meczety, domy kultury, czy stadiony piłkarskie

Według danych rządowej organizacji, już blisko 90% dorosłych otrzymało pierwszą dawkę, a ponad 72% otrzymało obydwie. Najnowsze dane pokazują, że w Wielkiej Brytanii podano ponad 85 milionów dawek szczepionki COVID-19.

Ponad 88% ma już za sobą pierwszą dawkę. Rząd mimo to nadal wzywa wszystkich, którzy kwalifikują się do jak najszybszego uzyskania szczepionek, „aby chronić siebie i swoich bliskich”.

UK: Naukowcy z The Lancet biją na alarm! Skuteczność szczepionek COVID-19 na poziomie 95% to największe kłamstwo w historii!

W Wielkiej Brytanii podano łącznie 85 196 986 dawek, z czego 46 851 145 osób otrzymało pierwszą dawkę (88,6%) i 38 345 841 osób otrzymało obydwie (72,5%).

Najnowsze dane z Public Health England (PHE) i Cambridge University pokazują, że do 23 lipca szczepienia zapobiegły około 60 000 zgonom, 22 milionom infekcji i 52 600 hospitalizacjom.

Minister Zdrowia i Opieki Społecznej, Sajid Javid, powiedział – W ciągu niecałych ośmiu miesięcy służby zdrowia w Wielkiej Brytanii dostarczyły ponad 85 milionów dawek – to fenomenalne osiągnięcie. Pokazał Wielką Brytanię w najlepszym wydaniu.

Diagram pokazujący wyszczepialność mieszkańców Wielkiej Brytanii. Aktualnie 88.6% otrzymało pierwszą dawkę tak zwanej szczepionki, a 72.5% jest już po dwóch dawkach / Źródło: gov.uk
Diagram pokazujący ilość podanych eksperymentalnych dawek COVID-19 pośród mieszkańców Wielkiej Brytanii. Aktualnie 88.6% otrzymało pierwszą dawkę, a 72.5% jest już po dwóch / Źródło: gov.uk

Od naszego NHS wykonującego szczepienia, po siły zbrojne, tysiące wolontariuszy i urzędników państwowych, wszyscy odegraliście ważną rolę w doprowadzeniu nas do tego ratującego życie kamienia milowego – i chcę wam wszystkim podziękować za wasze niestrudzone wysiłki – dodał.

Proszę, weź obie dawki, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, aby chronić siebie i swoich bliskich – nakłania minister zdrowia.

Ze strony gov.uk dowiadujemy się, że dane z PHE pokazują, iż szczepionki COVID-19 są wysoce skuteczne przeciwko hospitalizacji wynikającej zarażeniem wariantem Delta (B.1.617.2). Analiza pokazuje, że szczepionka Pfizer-BioNTech jest skuteczna w 96%, a szczepionka Oxford-AstraZeneca w 92% przeciwko hospitalizacji po dwóch dawkach.

UK: Rząd Wielkiej Brytanii już wie, kto umrze podczas jesiennej czwartej fali COVID-19?

Wielka Brytania zrealizowała cel premiera przed terminem, aby zaszczepić dwie trzecie dorosłych w Wielkiej Brytanii obiema dawkami i zaoferować pierwszą dawkę wszystkim dorosłym do 19 lipca.

Wszyscy dorośli w Wielkiej Brytanii mogą otrzymać drugą dawkę po ośmiu tygodniach. Oznacza to, że każda osoba dorosła ma szansę otrzymać dwie dawki do połowy września.

Minister ds. szczepień Nadhim Zahawi powiedział – Nasz program szczepień przeciwko COVID-19 odniósł ogromny sukces i pozwolił nam ostrożnie złagodzić ograniczenia.

Otrzymanie obu dawek szczepionki jest jedną z najważniejszych rzeczy, które ludzie mogą zrobić, aby pomóc zbudować mur obronny wokół siebie, swoich bliskich i naszego kraju.

Zachęcam wszystkich, aby przyjęli swoje dawki, abyśmy mogli dalej robić to, co przegapiliśmy – dodał.

Od końca września Brytyjczycy będą musieli udowodnić, że mieli obydwa szczepienia, aby wejść do klubów nocnych oraz na imprezy muzyczne.

Rząd ogłosił, że osoby, które zostały zaszczepione obiema dawkami, nie będą musiały przechodzić kwarantanny po powrocie do Anglii z kraju znajdującego się na liście bursztynowej, pod warunkiem, że otrzymają drugie szczepienie co najmniej 14 dni wcześniej.

Od 16 sierpnia osoby podwójnie zaszczepione nie będą już prawnie zobowiązane do samoizolacji, jeśli zostaną zidentyfikowane jako bliski kontakt z pozytywnym przypadkiem COVID-19 i zostaną poproszone o wykonanie testu PCR.

Rząd ogłosił, że podwójnie zaszczepieni pracownicy NHS pierwszej linii i opieki społecznej w Anglii, którym nakazano izolować się, będą mogli uczestniczyć w pracy w wyjątkowych okolicznościach i zostaną zastąpieni testami łagodzącymi.

UK: Covidowa zagłada na jesień? Rząd przygotowuje magazyny na potężną nadwyżkę zgonów!

Ograniczona liczba krytycznych pracowników może również w wyjątkowych okolicznościach opuścić izolację, aby uczestniczyć w pracy, jeśli zostanie to uznane za bliski kontakt i poinformowane o tym przez pracodawcę.

Rząd Wielkiej Brytanii wcześnie zabezpieczył dostęp do ponad 500 milionów dawek najbardziej obiecujących szczepionek przeciwko COVID-19 w imieniu całej Wielkiej Brytanii, państw zależnych od korony i terytoriów zamorskich.

Brytyjska Agencja Medyczna, MHRA, jako pierwsza na świecie zatwierdziła szczepionki Pfizer/BioNTech i Oxford/AstraZeneca, umożliwiając szybkie wprowadzanie szczepionek w całym kraju i zapewniając, że Wielka Brytania ma jeden z najszybszych programów szczepień na świecie.

Sondaż YouGov pokazuje, że Wielka Brytania nadal jest jednym z największych krajów, w których ludzie są gotowi na szczepionkę COVID-19 lub zostali już zaszczepieni, a dane ONS opublikowane 2 lipca pokazują, że ponad 9 na 10 (96%) dorosłych zgłosiło pozytywne nastawienie do szczepionki.

Szczepionki są dostępne nieodpłatnie (bezpośrednio) w tysiącach ośrodków szczepień, gabinetów lekarskich i aptek. Około 98% ludzi mieszka w promieniu 10 mil od centrum szczepień w Anglii, a szczepienia odbywają się w takich miejscach, jak meczety, domy kultury i stadiony piłkarskie.

CDC: Wybuch ogniska COVID-19 DELTA w Massachusetts miał miejsce pośród 75% zaszczepionych! Pfizer Moderna i J&J nieskuteczne?

Leave a Reply