Biuro prezydenta Ukrainy: Rozmowa Biden-Putin nie przyniosła sensacji

Rozmowa prezydentów USA i Rosji Joe Bidena i Władimira Putina nie przyniosła sensacji - ocenił we wtorek przedstawiciel biura prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak. Ukraina jest wdzięczna USA za wsparcie jej suwerenności i integralności terytorialnej - dodał.

Biuro prezydenta Ukrainy: Rozmowa Biden-Putin nie przyniosła sensacji

Rozmowa prezydentów USA i Rosji Joe Bidena i Władimira Putina nie przyniosła sensacji – ocenił we wtorek przedstawiciel biura prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak. Ukraina jest wdzięczna USA za wsparcie jej suwerenności i integralności terytorialnej – dodał.

Kijów będzie dalej koordynować działania z Waszyngtonem, „by osiągnąć konkretne rezultaty w interesach Ukrainy” – powiedział Podolak agencji Interfax-Ukraina.

„Ukraina popiera wezwanie prezydenta USA pod adresem prezydenta Rosji do powrócenia do instrumentów dyplomatycznych i zagwarantowania deeskalacji w regionie” – podaje agencja, powołując się na Podolaka.

Państwo ukraińskie jest wdzięczne Bidenowi za „niezachwiane wsparcie na rzecz suwerenności i integralności terytorialnej tego kraju i za wyraźne starania na rzecz zjednoczenia państw w celu obrony prawa międzynarodowego i stabilizacji sytuacji, w tym w naszym regionie” – dodał urzędnik biura prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Według Podolaka rozmowa Bidena z Putinem „nie przyniosła sensacji i była, najprędzej, pośrednią analizą tego, co dzieje się w tej części globalnej agendy dziennej, która dotyczy USA, sojuszników i partnerów Ameryki”.

Biały Dom poinformował, że Biden ostrzegł we wtorek w rozmowie z Putinem, że Stany Zjednoczone i ich europejscy sojusznicy odpowiedzą „silnymi sankcjami i innymi środkami” na rosyjską militarną eskalację na Ukrainie.

Leave a Reply