Bielan: Z prezesem PiS uzgodniliśmy 80 procent spraw związanych z umową koalicyjną

Z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim mamy już uzgodnione 80 proc. spraw związanych z umową koalicyjną; liczę, że do jej podpisania dojdzie jeszcze we wrześniu - powiedział prezes Partii Republikańskiej Adam Bielan.

Bielan: Z prezesem PiS uzgodniliśmy 80 procent spraw związanych z umową koalicyjną

Z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim mamy już uzgodnione 80 proc. spraw związanych z umową koalicyjną; liczę, że do jej podpisania dojdzie jeszcze we wrześniu – powiedział prezes Partii Republikańskiej Adam Bielan.

Bielan pytany przez o postępy w negocjacjach dotyczących podpisania umowy koalicyjnej w ramach Zjednoczonej Prawicy, przyznał, że w minionym tygodniu odbyły się w tej sprawie „trzy długie sesje z prezesem PiS”.

„Mamy 80 proc. spraw przedyskutowanych. Potrzebujemy jeszcze jednego, może dwóch spotkań, aby uzgodnić resztę kwestii” – powiedział Bielan.

„Mam nadzieję, że do podpisania umowy koalicyjnej dojdzie jeszcze we wrześniu” – zapowiedział prezes Partii Republikańskiej.

W niedzielę odbył się Kongres Założycielski Partii Republikańskiej, w trakcie którego wybrano władze krajowe ugrupowania. Na prezesa partii jednomyślnie został wybrany Bielan.

W trakcie kongresu Bielan potwierdził uczestnictwo formacji w projekcie Zjednoczonej Prawicy oraz prowadzenie przez nowe ciała statutowe rozmów na temat koalicji rządowej. „Jestem przekonany, że nasz entuzjazm i propozycje programowe pozwolą naszej formacji dotrzeć do nowych środowisk i elektoratu oraz zapewnią naszemu obozowi III kadencję” – podkreślił Bielan.

Leave a Reply