Biden zamierza mianować córkę prezydenta Kennedy’ego ambasadorem w Australii

Prezydent Joe Biden zamierza mianować Caroline Kennedy, córkę zabitego w zamachu prezydenta Johna Kennedy'ego, ambasadorem USA w Australii - podaje w piątek CNN. Kennedy, pisarka, prawniczka i była ambasador w Japonii, poparła kandydaturę Bidena w wyborach w 2020 roku.

Biden zamierza mianować córkę prezydenta Kennedy'ego ambasadorem w Australii

Prezydent Joe Biden zamierza mianować Caroline Kennedy, córkę zabitego w zamachu prezydenta Johna Kennedy’ego, ambasadorem USA w Australii – podaje w piątek CNN. Kennedy, pisarka, prawniczka i była ambasador w Japonii, poparła kandydaturę Bidena w wyborach w 2020 roku.

Biały Dom nie skomentował na razie doniesień telewizji CNN, która powołuje się na trzy dobrze poinformowane źródła.

Za prezydentury Baracka Obamy Caroline Kennedy była ambasadorem USA w Tokio w latach 2013-2017 i zarazem pierwszą kobietą, która sprawowała tę funkcję w Japonii.

Joe Biden bredzi: Zaszczepienie się to najbardziej patriotyczna rzecz, którą teraz można zrobić

Caroline jest jedynym żyjącym dzieckiem prezydenta Kennedy’ego. Miała trzy lata, kiedy wraz z rodzicami przeprowadziła się do Białego Domu i zaledwie sześć, gdy jej ojciec został zamordowany. Jest zaangażowana w obronę praw człowieka, działa w wielu instytucjach charytatywnych i zasiada w radach nadzorczych fundacji wspierających kulturę.

W 2008 roku ogłosiła, że zamierza ubiegać się o stanowisko senatora stanu Nowy Jork, ale następnie zrezygnowała, tłumacząc to względami rodzinnymi.

Leave a Reply