Białoruska straż graniczna uczy migrantów, jak nożem atakować polskich funkcjonariuszy: w szyję, pachy, ręce

Białoruska straż graniczna uczy migrantów, w jaki sposób rzucać kamieniami i kłodami w polskich funkcjonariuszy na granicy i w jakie miejsca uderzać nożem - przekazał w piątek na Twitterze opozycyjny białoruski serwis informacyjny Nexta.

Białoruska straż graniczna uczy migrantów, jak nożem atakować polskich funkcjonariuszy: w szyję, pachy, ręce

Białoruska straż graniczna uczy migrantów, w jaki sposób rzucać kamieniami i kłodami w polskich funkcjonariuszy na granicy i w jakie miejsca uderzać nożem – przekazał w piątek na Twitterze opozycyjny białoruski serwis informacyjny Nexta.

Nexta, opozycyjny kanał w komunikatorze Telegram, opublikowała krótki film nagrany telefonem komórkowym. Nagranie zostało zrobione w jednym z pokoi, gdzie białoruscy funkcjonariusze przetrzymują migrantów – informował serwis.

„Będziecie mieli noże, sprzęt, waszym zadaniem będzie dźgać w niechronione miejsca” – mówi na nagraniu osoba w czarnym ubraniu. „W szyję, pachy, nogi, ręce” – wymieniał.

„Nie bójcie się. Nie będą do was strzelać, a jeżeli będą, to tylko w powietrze” – dodał.

„Dobra! Zabierajcie ich” – polecił na koniec mężczyzna prowadzący instruktaż.

Nagranie kończy się w momencie, gdy osoby w kurtkach wychodzą z pomieszczenia.

Nexta to opozycyjny kanał w komunikatorze Telegram, prowadzony przez mieszkającego w Polsce Białorusina Sciapana Puciłę. Władze Białorusi uznały go za „ekstremistyczny”, a samego Puciłę ścigają za „organizowanie” protestów.

Leave a Reply