UK: Boris Johnson ściąga bezrobotne pielęgniarki z Kenii. Nowa umowa zdrowotna Wielkiej Brytanii

Bezrobotne pielęgniarki i pracownicy służby zdrowia z Kenii będą mieli szansę pracować w Wielkiej Brytanii w ramach nowego programu na wniosek rządu Kenii

UK: Boris Johnson ściąga bezrobotne pielęgniarki z Kenii. Nowa umowa zdrowotna Wielkiej Brytanii

Bezrobotne pielęgniarki i pracownicy służby zdrowia z Kenii będą mieli szansę pracować w Wielkiej Brytanii w ramach nowego programu na wniosek rządu Kenii

To już kolejna umowa podpisana pomiędzy Kenią, a Wielką Brytanią. W programie dzielenia się wiedzą i doświadczeniem kenijscy pracownicy służby zdrowia i menedżerowie skorzystają ze specjalnej drogi do pracy w Wielkiej Brytanii, zanim wrócą do pracy w kenijskim sektorze zdrowia. Umowa jest otwarta dla nadwyżek pracowników służby zdrowia w Kenii, którzy są wykwalifikowani, ale bezrobotni, zapewniając zarządzanie procesem z korzyścią dla Kenii.

Brytyjski sekretarz zdrowia Sajid Javid i kenijski sekretarz gabinetu ds. współpracy pracowniczej Simon Chelugui podpisali umowę dotyczącą rekrutacji do brytyjskiej Narodowej Służby Zdrowia. Prezydent Kenyatta pojawił się w Londynie, podczas wizyty w Royal College of Physicians. Specjalny program powstał na prośbę rządu Kenii, aby skierować obecnie bezrobotne pielęgniarki do pracy w Zjednoczonym Królestwie.

UK: Al-Shabaab wspólnym zagrożeniem Wielkiej Brytanii i Kenii. Nowa umowa zbrojnej współpracy już podpisana

Prezydent był także świadkiem podpisania sojuszu Kenya-UK Health Alliance, który połączy brytyjskie i kenijskie instytucje – uniwersytety, szpitale kliniczne – współpracujące w ramach partnerstw zdrowotnych.

Jedno z flagowych partnerstw dotyczy poprawy leczenia raka u Kenijczyków, dzięki powiązaniu między Kenyatta University Teaching Research i Referral Hospital oraz University of Manchester/Christie NHS Foundation Trust. Pomoże to poprawić profilaktykę i leczenie nowotworów w Kenii oraz promować Kenię jako regionalne centrum leczenia raka.

Jane Marriott, brytyjski Wysoki Komisarz ds. Kenii, powiedziała – Nasze partnerstwo zdrowotne z Kenią ma już 30 lat i z miesiąca na miesiąc staje się coraz silniejsze. Ta nowa umowa o pracownikach służby zdrowia pozwala nam jeszcze bardziej dzielić się umiejętnościami i wiedzą specjalistyczną, a dla Kenijczyków jest fantastyczną okazją do pracy w Wielkiej Brytanii – powiedziała komisarz.

Od szczepionek COVID-19 i sekwencjonowania genomowego po wymiany dotyczące badań i leczenia raka, aby pomóc Kenii w leczeniu większej liczby pacjentów z rakiem w domu, Wielka Brytania ma długą i dumną historię wsparcia dla kenijskiego sektora zdrowia. Podpisanie Kenia-UK Health Alliance przez prezydenta Kenyattę podczas jego wizyty w Wielkiej Brytanii to najnowszy rozdział w naszym kwitnącym partnerstwie – dodała.

Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid powiedział – Mamy z Kenią historyczne i oparte na wzajemnym szacunku stosunki. Zostało to wzmocnione przez ścisłą współpracę z Kenią podczas pandemii i dzielenie się brytyjskimi dawkami szczepionek w celu wsparcia walki Kenii z COVID-19.

Nasza umowa dotycząca opieki zdrowotnej pozwoli w pełni wykorzystać wiedzę fachową na temat zdrowia w Wielkiej Brytanii i Kenii, która będzie korzystna dla obu krajów, dzięki wymianie wiedzy i szkoleniom, które zapewnią opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie – dodał Javid.

Odbyło się to po lawinie ogłoszeń o wsparciu Wielkiej Brytanii dla reakcji Kenii na COVID-19, w ramach kwitnącego partnerstwa na rzecz zdrowia, podpisanego przez brytyjskiego ministra spraw zagranicznych Dominica Raaba i kenijskiego sekretarza gabinetu ds. zdrowia Mutahi Kagwe podczas wizyty w Nairobi w styczniu 2021 r.

28 lipca premier Johnson potwierdził przekazanie 817 000 dawek szczepionki COVID-19 AstraZeneca dla Kenii – połowa darowizny dwustronnej, a połowa darowizny brytyjskiej za pośrednictwem placówki COVAX – podczas gdy na początku tego miesiąca ogłosiliśmy nowe wsparcie dla sekwencjonowania genomowego z KEMRI dla zwalczać pojawiające się warianty COVID-19. Kenijscy i brytyjscy naukowcy z KEMRI i Uniwersytetu Oksfordzkiego byli ściśle zaangażowani w rozwój szczepionki AstraZeneca, poprzez próby szczepionki w KEMRI Kilifi.

USA: Program COVAC 2021, czyli proszczepionkowi naganiacze rekrutowani na uczelniach przez CDC!

Leave a Reply