Berkowicz: Niech się rząd odwali od górali [VIDEO]

Posłowie Konfederacji Konrad Berkowicz i Krzysztof Bosak zwołali konferencję prasową na Podhalu, aby poprzeć "Góralskie Veto" oraz poinformować o przygotowaniu projektu ustawy, która miałaby znosić wszelkie zakazy prowadzenia działalności gospodarczej.

Posłowie Konfederacji Konrad Berkowicz i Krzysztof Bosak podczas konferencji prasowej na Podhalu 15 stycznia AD 2021

Posłowie Konfederacji Konrad Berkowicz i Krzysztof Bosak zwołali konferencję prasową na Podhalu, aby poprzeć “Góralskie Veto” oraz poinformować o przygotowaniu projektu ustawy, która miałaby znosić wszelkie zakazy prowadzenia działalności gospodarczej.

“To nie jest bunt niezgodny z prawem” – tymi słowami poseł Konrad Berkowicz z Partii KORWiN rozpoczął dzisiejszą konferencję prasową.

Politycy Konfederacji wybrali się w polskie góry, aby na miejscu wesprzeć zdesperowanych przedsiębiorców, którzy zapowiedzieli, że do 18 stycznia otworzą swoje firmy niezależnie od postanowień rządu (kliknij, by przeczytać więcej na ten temat).

“Mówiliśmy od początku, że rozporządzeniem zgodnie z prawem nie można zakazać działalności gospodarczej, nie można zakazać poruszania się swobodnego po kraju. Teraz potwierdziło to już kilka wyroków sądów” – zauważył polityk.

“Zresztą premier Morawiecki jest tego świadomy. Wydał rozporządzenie sylwestrowe, zakazujące poruszania się, a potem przyznał że nie zobowiązuje to prawnie nikogo, bo konstytucja na to nie pozwala” – dodaje Berkowicz.

“Pytanie dlaczego rząd nie wprowadza stanu klęski żywiołowej, bo wtedy mógłby takie rozporządzenia wystosowywać”? – pyta polityk Konfederacji po czym sam sobie odpowiada – “Otóż dlatego, że stan klęski żywiołowej zobowiązuje rząd do wypłaty odszkodowań za straty poniesione przez przedsiębiorców”.

“Rząd PiS z jednej strony chce przestraszyć przedsiębiorców, żeby bali się otwierać swoje biznesy, a z drugiej strony nie chce tego zrobić prawnie i nie chce wypłacać rekompensat”.

“Konfederacja przygotowała projekt ustawy znoszącej wszelkie zakazy prowadzenia działalności gospodarczej. Na podwórku podhalańskim można powiedzieć, że jest to ustawa, która mówi jasno: niech się rząd odwali od górali” – informuje poseł Konrad Berkowicz.

Przemawiający po polityku jego koalicjant i kolega z ław sejmowych – poseł Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego – podziękował “wszystkim, którzy włączając się w te protesty i mają w sobie tyle odwagi, by publicznie przeciwstawić się tym bezprawnym ograniczeniom wolności gospodarczej”.

Niewiele bardziej szczegółowo o projekcie ustawy Konfederacji poinformował na swoim Facebooku rzecznik prasowy ugrupowania, Tomasz Grabarczyk, podając główne postulaty. We wpisie polityka czytamy:

“Konfederacja na Podhalu! Zapowiadamy ustawę antylockdownową!
1️⃣Otwarcie wszystkich działalności gospodarczych, lokali gastronomicznych, hoteli, stoków narciarskich, siłowni, klubów fitness, itd.
2️⃣ Zniesienie kar administracyjnych za otwarcie działalności gospodarczej.
3️⃣ Zniesienie przepisów, mówiących o tym, że naruszenie jakichkolwiek ograniczeń; nakazów i zakazów dot. działalności gospodarczej może pozbawić firmę pomocy publicznej.
4️⃣ Zniesienie obowiązku zwrotu kwoty, stanowiącej równowartość udzielonej pomocy i umorzenie toczących się postępowań.
5️⃣ Zniesienie odmowy przyznania pomocy publicznej za niestosowanie ograniczeń.
Wspieramy veto tysięcy obywateli, którzy chcą i muszą pracować, by ratować się przed bankructwem. Nasza ustawa powie „sprawdzam” wszystkim partiom politycznym. Pokażcie, że wasze ciepłe słowa dla przedsiębiorców sprawdzają się w praktyce! Odrzućmy bezprawne rozporządzenia tej bandyckiej władzy!

Rozchodzący się po kraju sprzeciw przedsiębiorców, a mający swój początek w pojedynczych aktach obywatelskiego nieposłuszeństwa i akcji “góralskie veto”, rośnie na sile niemal z każdą godziną. Przedsiębiorcy w w całej Polsce mają nadzieję, że ich presja ma rząd wymusi zlikwidowanie obostrzeń przez Prawo i Sprawiedliwość.

O akcji #otwieraMY mogą państwo przeczytać w innym artykule na naszej stronie, gdzie również piszemy jak znaleźć listę otwartych biznesów (kliknij tutaj).

Leave a Reply