Belgia: w jednym z domów opieki zamordowano w ostatnich latach trzech pensjonariuszy. Zabójcą pracownik ośrodka?

Trzech pensjonariuszy domu opieki w Oostrozebeke, na północy Belgii, zostało zamordowanych w latach 2020-2021 - informuje dziennik „Het Laatste Nieuws”. Nieznany sprawca próbował pozbawić życia, poprzez przedawkowanie insuliny, jeszcze sześć osób

Senior z chodzikiem, Fot. PAP/ DPA/Kira Hofmann
Senior z chodzikiem, Fot. PAP/ DPA/Kira Hofmann

Trzech pensjonariuszy domu opieki w Oostrozebeke, na północy Belgii, zostało zamordowanych w latach 2020-2021 – informuje dziennik „Het Laatste Nieuws”. Nieznany sprawca próbował pozbawić życia, poprzez przedawkowanie insuliny, jeszcze sześć osób.

Reporterzy dziennika ”HLN” oraz programu informacyjnego VTM Nieuws przeprowadzili wielomiesięczne śledztwo związane z tajemniczymi zgonami w domu opieki w Oostrozebeke, gdzie nieznany sprawca podawał pensjonariuszom, którzy nie chorowali na cukrzycę, wysokie dawki insuliny w wyniku czego trzy osoby zmarły.

Po tym jak w listopadzie ubiegłego roku kierownictwo domu zgłosiło sprawę na policję, prowadzone było śledztwo, które wykazało, iż próbowano otruć jeszcze sześć osób.

„87-letni mężczyzna przeżył dwa zatrucia, ale trzecia próba ostatecznie go zabiła. W sierpniu 2021 roku morderstwa ustały, ale sprawca nadal nie został schwytany” – czytamy w „Het Laatste Nieuws”.

„Najprawdopodobniej zabójcą jest członek personelu ośrodka, ale bezpośrednich dowodów na to nie ma” – twierdzi reporter VTM Nieuws Tim Lescrauwaet.

Leave a Reply