Belgia. Samochód z nieprzytomnym kierowcą przejechał ponad 25 kilometrów

Samochód z nieprzytomnym kierowcą przejechał w niedzielę autostradą ponad 25 kilometrów zanim policji udało się go zatrzymać - informuje dziennik „Het Nieuwsblad”. Samochód miał włączony tempomat i system korekty jazdy utrzymujący go na pasie ruchu.

wnętrze samochodu, Fot. Pixabay (grafika ilustracyjna)
wnętrze samochodu, Fot. Pixabay (grafika ilustracyjna)

Samochód z nieprzytomnym kierowcą przejechał w niedzielę autostradą ponad 25 kilometrów zanim policji udało się go zatrzymać – informuje dziennik „Het Nieuwsblad”. Samochód miał włączony tempomat i system korekty jazdy utrzymujący go na pasie ruchu.

Do zdarzenia doszło na autostradzie E314 w północnej Belgii. Jak donosi gazeta, jadący autostradą kierowcy zauważyli, że samochód marki Renault Clio porusza się lekkim zygzakiem i powiadomili policję.

Policjanci ustalili, że za kierownicą znajduje się nieprzytomny mężczyzna i podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Jadąc przed nim radiowozem doprowadzili do w miarę delikatnego zetknięcia pojazdów zderzakami, po czym zaczęli hamować i dzięki tym manewrom udało się zatrzymać auto. Nieprzytomny kierowca został przewieziony do szpitala. Stan jego zdrowia nie jest znany.

Policjanci stwierdzili, że pojazd mógł poruszać się sam dzięki włączonemu tempomatowi i systemowi korety jazdy utrzymującego go na pasie ruchu.

Leave a Reply