Banca Generali, prywatny włoski bank, kupił za 14 milionów dolarów udziały w Conio, mediolańskim fintechu, który oferuje konsumentom portfel Bitcoin.

Dzięki umowie usługi Conio będą oferowane klientom Banca Generali w przyszłym roku.

Banca Generali, prywatny włoski bank, kupił za 14 milionów dolarów udziały w Conio, mediolańskim fintechu, który oferuje konsumentom portfel Bitcoin.

Dzięki umowie usługi Conio będą oferowane klientom Banca Generali w przyszłym roku.

Dyrektor ING Christian Miccoli i współzałożyciel GoPago Vincenzo di Nicola stworzyli Conio

HNWI pozytywnie o Bitcoinie

W maju 2019 r. globalna ankieta przeprowadzona przez firmę doradczą deVere Group przewidywała, że ​​do 2022 r. dwie trzecie osób o wysokiej wartości netto (HNWI) będzie posiadać aktywa kryptograficzne.

Nigel Green, dyrektor generalny grupy deVere, sprowadza to do kilku rzeczy.  Jednym z nich jest ich bezgraniczna natura.  Kolejną jest popularność wśród młodszych grup demograficznych.

A w ciągu ostatnich dwóch lat odsetki i kapitał, które wygenerowali od inwestorów instytucjonalnych, sugerują, że ich wartość będzie stale rosnąć.

Klientami Banca Generali są w dużej mierze ci HNWI.  Prezes banku, Gian Maria Mossa, mówi, że „przewidują, że przyszła struktura rynków finansowych będzie pod wpływem technologii blockchain”.

Prezes przytacza również postępy projektów walut cyfrowych różnych banków centralnych.

„Globalni gracze systemów płatności włączają ten nowy świat do swoich modeli biznesowych” – dodaje.  „A w Szwajcarii powstają pierwsze banki oparte na systemach blockchain”.

W zeszłym roku Finma stała się pierwszym na świecie regulatorem finansowym, który udzielał licencji pożyczkodawcom kryptowalut – Sygnum i Seba.

Ewolucja Conio

Conio, założona w 2015 roku w San Francisco, jest pomysłem byłego CheBanca!  i dyrektor ING Christian Miccoli oraz współzałożyciel GoPago, Vincenzo di Nicola, kupiony przez Amazon.

Start-up obsługuje dziś ponad 150 000 portfeli kryptowalut dla włoskich klientów.

Banca Generali powołuje się na patenty technologiczne fintechu, które zapewniają „bezpieczne przechowywanie i zmniejszają ryzyko kontrahenta”.

Obejmuje to cyfrowy system przechowywania waluty start-upu z wieloma podpisami, który wymaga trzech kluczy bezpieczeństwa.  Ma potencjał, aby w przyszłości rozszerzyć się na kolejne waluty cyfrowe.

Nowa era?

„Ta umowa z Banca Generali to znaczący krok w kierunku nowej ery dla całego systemu finansowego” – mówi Christian Miccoli, współdyrektor generalny Conio.

„Po dziesięciu latach rozwoju i stabilizacji przemysłowej kryptowaluty wchodzą teraz w namacalną nową fazę.  Debiut w zakresie usług instytucji finansowych.

„Dzięki tej transakcji Banca Generali pozycjonuje Włochy jako wiodący kraj w Europie w wyścigu w kierunku rozwoju tych nowych technologii”.

Ten rok był rzeczywiście wielkim rokiem dla kryptowalut.  W maju Reserve Bank of India (RBI) wyjaśnił swoje stanowisko w sprawie banków udostępniających rachunki handlowcom zajmującym się wirtualnymi walutami.  Stwierdzono, że „nie ma takiego zakazu”, aby banki obsługiwały tych klientów.

W lipcu amerykański Urząd Kontrolera Walut (OCC) zezwolił amerykańskim krajowym bankom oszczędnościowym i federalnym stowarzyszeniom oszczędnościowym na przechowywanie kryptowalut w imieniu swoich klientów.

Oznacza to, że amerykańskie instytucje finansowe mogą zapewniać firmom zajmującym się kryptowalutami rachunki bankowe fiducjarne i usługi przechowywania kryptowalut.

Było to następstwem decyzji JP Morgan z maja 2020 o obsłudze dwóch giełd Bitcoin – Coinbase i Gemini – jako klientów bankowych.

Visa powitała w październiku swojego pierwszego partnera skoncentrowanego na kryptowalutach w zakresie kart debetowych, Ternio.  Dzięki umowie Ternio dołącza do grona głównych partnerów Visa w zakresie platform płatniczych i wydających karty, takich jak Marqeta i Stripe.

HNWI

Co to jest osoba o dużej wartości netto (HNWI)?
Termin osoba o wysokiej wartości netto (HWNI) odnosi się do klasyfikacji branży finansowej oznaczającej osobę z płynnymi aktywami powyżej pewnej wartości.  Osoby należące do tej kategorii mają zazwyczaj co najmniej 1 milion dolarów w płynnych aktywach finansowych.

Aktywa posiadane przez te osoby muszą być łatwo zlikwidowane i nie mogą obejmować rzeczy takich jak majątek lub dzieła sztuki.  HNWI często szukają pomocy specjalistów finansowych w zarządzaniu swoimi pieniędzmi.  Ich wysoka wartość netto często kwalifikuje te osoby do dodatkowych korzyści i możliwości.

Leave a Reply