Awaryjne lądowanie samolotu LOT w Dusseldorfie. Na pokładzie doszło do dekompresji [VIDEO]

Samolot, lecący do Brukseli, lądował awaryjnie na lotnisku w Dusseldorfie - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT Krzysztof Moczulski. Po pasażerów zostanie wysłany zastępczy samolot.

Awaryjne lądowanie samolotu LOT w Dusseldorfie. Na pokładzie doszło do dekompresji [VIDEO]

Samolot, lecący do Brukseli, lądował awaryjnie na lotnisku w Dusseldorfie – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT Krzysztof Moczulski. Po pasażerów zostanie wysłany zastępczy samolot.

Jak podał rzecznik LOT, w samolocie typu Embraer 195 o znakach SP-LNO, wykonującym rejs LO233 z Warszawy do Brukseli, nad terytorium Niemiec doszło do usterki systemu hermetyzacji kabiny. “Kapitan, zgodnie z obowiązującymi procedurami, podjął decyzję o obniżeniu pułapu lotu i lądowaniu w trybie standardowym na lotnisku w Dusseldorfie.

Zaznaczył, że po pasażerów zostanie wysłany zastępczy samolot, który będzie kontynuował rejs do Brukseli. Dodał też, że start z Dusseldorfu do Brukseli możliwy będzie po uzyskaniu zgody na wykonanie tego rejsu – operacje lotnicze na lotnisku Zaventem dozwolone są do godziny 21:50 czasu lokalnego.

“Samolot LOT-u z Warszawy do Brukseli miał dekompresję na pokładzie. Sytuacja na szczęście została opanowana, a maszyna wylądowała awaryjnie w Düsseldorfie” – podał w poniedziałek wieczorem na Titterze poseł Lewicy Robert Biedroń.

Leave a Reply