Austriacki biskup pochwala sodomię: aktywni homoseksualiści mają „duchowy dom” w Kościele katolickim

Austriacki biskup katolicki, negatywnie reagując na odrzucenie przez Watykan błogosławieństw dla par homoseksualnych, stwierdził, że Kościół musi przyjąć i zapewnić duchowy dom aktywnym homoseksualistom.

Austriacki biskup katolicki, negatywnie reagując na odrzucenie przez Watykan błogosławieństw dla par homoseksualnych, stwierdził, że Kościół musi przyjąć i zapewnić duchowy dom aktywnym homoseksualistom.

„Jako Kościół chcielibyśmy zaoferować wszystkim gejom, lesbijkom lub osobom niepewnym swojej seksualności powitanie i duchowy dom w kościele – i to nie tylko w momencie, gdy żyją w celibacie” – powiedział biskup Hermann Glettler z austriackiej diecezji Innsbrucku.

Glettler powiedział, że przyjmowanie aktywnych homoseksualistów w Kościele „wymaga jeszcze większej otwartości, chęci poznania się i zbliżenia”.

Jednak Kościół katolicki, opierając się na Piśmie Świętym, naucza, że „akty homoseksualne są z natury patologiczne”.

„Są sprzeczne z prawem naturalnym. Zamykają akt seksualny na dar życia. Nie wynikają one z autentycznej komplementarności uczuciowej i seksualnej. W żadnym wypadku nie mogą one zostać zatwierdzone ”- stwierdza Katechizm Kościoła Katolickiego.

Św. Paweł w jednym ze swoich listów ostrzega Koryntian, że „homoseksualiści” wraz z innymi, takimi jak „bałwochwalcy” i „cudzołożnicy”, „nie odziedziczą królestwa Bożego”.

Kościół katolicki ponadto naucza, że skłonność homoseksualna jest również „obiektywnie patologiczna”, ponieważ Bóg stworzył pociąg seksualny, aby przyciągnąć do siebie mężczyznę i kobietę, aby zostali mężem i żoną.

Kościół wzywa wszystkich ochrzczonych do czystości, w tym osoby czujące pociąg do osób tej samej płci.

Popierający LGBT jezuita ks. James Martin zamieścił na Twitterze komentarz Glettlera dotyczący szczególnie przyjmowania przez Kościół aktywnych homoseksualistów.

Kongregacja Nauki Wiary (CDF) ogłosiła, że Kościół katolicki nie może błogosławić związków homoseksualnych, ponieważ Bóg „nie błogosławi grzechu i nie może go błogosławić”. Na pytanie skierowane do Kongregacji Nauki Wiary, czy Kościół ma „władzę udzielania błogosławieństwa związkom osób tej samej płci”, odpowiedział „przecząco” prefekt kongregacji Luis Cardinal Ladaria Ferrer. Oświadczenie kongregacji zostało zaakceptowane przez papieża Franciszka.

Kongregacja stwierdziła, że ​​„nie jest dozwolone udzielanie błogosławieństwa związkom lub związkom partnerskim, nawet stałym, które obejmują aktywność seksualną poza małżeństwem (tj. poza nierozerwalnym związkiem mężczyzny i kobiety, otwartym na przekazywanie życia) ), jak ma to miejsce w przypadku związków między osobami tej samej płci ”.

„Obecność w takich relacjach elementów pozytywnych, które same w sobie mają być cenione i doceniane, nie może usprawiedliwić tych relacji i uczynić ich prawowitymi przedmiotami kościelnego błogosławieństwa, ponieważ elementy pozytywne istnieją w kontekście zjednoczenia, które nie jest skierowane do planu Stwórcy”, brzmiało oświadczenie.

Watykan: Zabronione udzielanie błogosławieństwa parom jednopłciowym

Pro-homoseksualni biskupi i księża katoliccy zareagowali smutkiem, rozczarowaniem, a nawet wstydem. Niektórzy posunęli się nawet do publicznego oświadczenia, że ​​sprzeciwiają się nauczaniu i nadal błogosławią pary homoseksualne.

Grupa około 350 księży w Austrii zorganizowana przez pastora Helmuta Schüllera oświadczyła w „Wezwaniu do nieposłuszeństwa 2.0”, że „nadal będą błogosławić pary tej samej płci”. Grupa oświadczyła, że ​​„gwałtownie protestuje przeciwko założeniu, że osoby tej samej płci kochające się pary nie są częścią boskiego planu. Tutaj podejmuje się próbę podważenia rzeczywistości stworzenia za pomocą dogmatyzujących domniemań”.

W wywiadzie dla Kathpress, biskup Glettler, który jest odpowiedzialny za małżeństwo i rodzinę na krajowej konferencji biskupów, nazwał oświadczenie Kongregacji Nauki Wiary „rozczarowaniem dla wszystkich, którzy oczekiwali wyraźniejszego znaku akceptacji par homoseksualnych”.

Glettler ma długą historię sprzeciwu wobec nauczania katolickiego. W zeszłym roku powiedział, że doktryna Kościoła, zgodnie z którą kobiety nie mogą być wyświęcane na kapłanów, jest „nierównością”, którą „trudno usprawiedliwić”. W 2019 r. prowadził seminaria dla rozwiedzionych, którzy zawarli ponowne małżeństwa, żyjąc w cudzołóstwie, podczas których pozwalał parom na przyjmowanie Komunii św. oraz „celebrację pojednania i błogosławieństwa”.

W 2019 r. biskup zezwolił na zainstalowanie w kościele „zegara Jezusowego” wykonanego z odwróconego korpusu ze złamanymi ramionami.

Leave a Reply