Australia: Dwoje nastolatków przeżyło atak rekina [VIDEO]

Dwoje nastolatków przeżyło atak rekina na południowo-wschodnim wybrzeżu Australii. Jak podały lokalne media, ofiary ataku - 15-letnia dziewczyna i 16-letni chłopiec - zostały przewiezione do szpitala w mieście Geelong. Ich stan jest stabilny.

Australia: Dwoje nastolatków przeżyło atak rekina [VIDEO]

Dwoje nastolatków przeżyło atak rekina na południowo-wschodnim wybrzeżu Australii. Jak podały lokalne media, ofiary ataku – 15-letnia dziewczyna i 16-letni chłopiec – zostały przewiezione do szpitala w mieście Geelong. Ich stan jest stabilny.

Do ataku doszło na plaży w kurorcie Ocean Grove w stanie Wiktoria. Świadkowie pospieszyli nastolatkom na ratunek, gdy usłyszeli krzyki. Udało się ich szybko wyciągnąć na brzeg. Oboje byli w szoku i zakrwawieni.

„Dziewczyna miała głębokie rany po ugryzieniu na prawej nodze poniżej kolana i prawej ręce, chłopiec miał lżejsze obrażenia pleców” – powiedziała Dianne Hobbs, była pielęgniarka, która wraz z rodziną znajdowała się na plaży i która udzieliła ofiarom pierwszej pomocy, powstrzymując m.in. krwawienie, zanim przyjechało pogotowie.

Władze potwierdziły, że w pobliżu plaży widziano rekina. Plaża została tymczasowo zamknięta, a miejsce, w którym doszło do ataku, patrolują ratownicy na skuterach wodnych.

Leave a Reply