Aukcja pamiątek po legendarnych gwiazdach Hollywood w amerykańskim domu aukcyjnym

Na aukcji w Los Angeles poszło pod młotek - i to za znaczne sumy - wiele pamiątek po legendarnych gwiazdach Hollywood, m.in. Marilyn Monroe, Audrey Hepburn i Elizabeth Taylor. Jak podał w sobotę dom aukcyjny Julien's Auctions, suknię wieczorową Monroe z filmu muzycznego "Nie ma jak show" sprzedano za 218 tys. dolarów.

Aukcja pamiątek w Hollywood, Fot. PAP/EPA/CAROLINE BREHMAN
Aukcja pamiątek w Hollywood, Fot. PAP/EPA/CAROLINE BREHMAN

Na aukcji w Los Angeles poszło pod młotek – i to za znaczne sumy – wiele pamiątek po legendarnych gwiazdach Hollywood, m.in. Marilyn Monroe, Audrey Hepburn i Elizabeth Taylor. Jak podał w sobotę dom aukcyjny Julien’s Auctions, suknię wieczorową Monroe z filmu muzycznego „Nie ma jak show” sprzedano za 218 tys. dolarów.

Wełniany kostium, który miała na sobie Audrey Hepburn w klasyku amerykańskiego kina „Śniadanie u Tiffaniego”, znalazł nowego właściciela za ponad 156 tysięcy dolarów, a brosza, którą Elizabeth Taylor podarowała swojej matce – za 25 tysięcy dolarów.

Połyskujące kostiumy Marilyn Monroe i Jane Russell z filmu „Mężczyźni wolą blondynki” zostały sprzedane razem za 102 tys. dolarów, natomiast kolczyki Monroe z jej fotosów reklamowych do filmu „Jak poślubić milionera?” – za 81 tys. dolarów.

Notatki Marilyn Monroe z lekcji aktorstwa, które pobierała u Lee Strasberga, sprzedano za prawie 19 tys. dolarów.

W ramach czterodniowej aukcji „Legendy Hollywood” ma do poniedziałku wystawionych zostać na sprzedaż ponad 1400 pamiątek po gwiazdach kina.

Leave a Reply