Atak migrantów na polskich żołnierzy w okolicach Mielnika. MON opublikowało nagranie [VIDEO]

We wtorek na polsko-białoruskiej granicy niedaleko Mielnika na Podlasiu polski pojazd wojskowy migranci obrzucili kamieniami, żołnierzy zaatakowano też laserami - poinformowało MON na Twitterze i opublikowało nagranie.

Atak migrantów na polskich żołnierzy w okolicach Mielnika. MON opublikowało nagranie [VIDEO]

We wtorek na polsko-białoruskiej granicy niedaleko Mielnika na Podlasiu polski pojazd wojskowy migranci obrzucili kamieniami, żołnierzy zaatakowano też laserami – poinformowało MON na Twitterze i opublikowało nagranie.

„Kolejny akt agresji ze strony migrantów. Tym razem w okolicach Mielnika obrzucono kamieniami jeden z wojskowych pojazdów patrolujących obszar wzdłuż tymczasowego ogrodzenia na #granica. Kolejny raz także użyte zostały lasery przez służby białoruskie” – napisano na profilu Ministerstwo Obrony Narodowej.

Na filmie zamieszczonym przez MON widać, jak polski pojazd wojskowy jest atakowany przy granicy z Białorusią. Migranci rzucają w polski pojazd kamieniami, a lasery służb białoruskich oślepiają kierującego. Kierowca, by jechać, musi polegać na ustnych wskazówkach innych żołnierzy.

O tej niebezpiecznej sytuacji na granicy poinformował też rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. „Żołnierze broniący naszej granicy zostali kolejny raz zaatakowani laserami oraz obrzuceni kamieniami” – napisał na Twitterze Stanisław Żaryn.

Leave a Reply