Apple przystosuje swoje produkty do funkcjonowania podczas „pandemii”? Na iPhonach pojawi się nowa funkcja

Użytkownicy iPhone'ów będą mogli odblokować swoje urządzenie za pomocą udoskonalonej aplikacji Face ID, która rozpozna ich twarze ukryte pod maseczkami ochronnymi. W zaktualizowanym systemie iOS 15.4 pojawi się też nowy zestaw emotikonów.

Apple przystosuje swoje produkty do funkcjonowania podczas

Użytkownicy iPhone’ów będą mogli odblokować swoje urządzenie za pomocą udoskonalonej aplikacji Face ID, która rozpozna ich twarze ukryte pod maseczkami ochronnymi. W zaktualizowanym systemie iOS 15.4 pojawi się też nowy zestaw emotikonów.

Udoskonalone rozpoznawanie twarzy ma się opierać na skanowaniu okolic oczu. To nie pierwsze podejście Apple’a do tego tematu w czasie „pandemii” koronawirusa. Wcześniejsze rozwiązania nie były jednak w pełni satysfakcjonujące dla użytkowników smartfonów. Np. funkcja Face ID na widok zamaskowanej twarzy, po prostu automatycznie zmieniała tryb odblokowania urządzenia na taki, w którym trzeba wpisać kod PIN.

Wśród zapowiedzianych 37 nowych emotek, ujawnionych przez MacRumors (portal informujący o nowościach firmy Apple), najciekawsze przedstawiają: zagryzanie warg (niezręczna rozmowa), topniejącą (w zachwycie) buźkę, salutowanie, wyczerpaną baterię, kobietę i mężczyznę w ciąży, chamsę (rękę Fatimy, która jakoby chroni przed „złym okiem”), trolla, oraz kilka wersji różnokolorowych dłoni w uścisku.

Gigant technologiczny nie ogłosił jeszcze daty wydania aktualizacji iOS 15.4, chociaż chętni do wypróbowania wersji beta mogą już zarejestrować się na jego stronie internetowej.

Leave a Reply