„Antysystemowiec” i przeciwnik „partyjniactwa” Paweł Kukiz chce wraz z PiS wprowadzać „Nowy Ład”

Na ten tydzień jestem umówiony z partią władzy na prezentację Nowego Ładu - poinformował lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Dodał, że jeżeli w Nowym Ładzie nie znajdą się jego postulaty, nie będzie jego poparcia.

Na ten tydzień jestem umówiony z partią władzy na prezentację Nowego Ładu – poinformował lider Kukiz’15 Paweł Kukiz. Dodał, że jeżeli w Nowym Ładzie nie znajdą się jego postulaty, nie będzie jego poparcia.

Kukiz, który był w poniedziałek gościem Radia Zet, został zapytany o Nowy Ład, który być może w sobotę zostanie zaprezentowany przez Prawo i Sprawiedliwości. „Mam nadzieję, że w tym tygodniu dowiem się więcej, poznam więcej szczegółów. Umówiony jestem z partią władzy na prezentację tego programu, taką bardziej szczegółową” – odpowiedział poseł. Jak podkreślił, na prezentacji będzie z posłami swojego koła.

Na uwagę, że pozna wcześniej to, co znalazło się w tym programie niż opinia publiczna, odparł: „Myślę, że opinia publiczna pozna wtedy, kiedy ja”.

Pytany, czy w Nowym Ładzie znajdą się jakieś propozycje Kukiz’15, bo tego dotyczyły m.in. jego spotkania z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, Kukiz powiedział, że z tego powodu zależy mu, aby poznać w szczegółach ten program. „Jeśli zostanie przez nas zaakceptowany, to będzie jeszcze bardziej zaakceptowany w sytuacji takiej, kiedy dopiszemy do Nowego Ładu taki suplement, taki aneks z postulatami ustrojowymi, z postulatami proobywatelskimi, oczywiście jeżeli PiS, partia władzy wyrazi zgodę” – powiedział poseł.

Paweł Kukiz: mam nadzieję na kolejną rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim

Kukiz o Nowym Ładzie: zdigitalizowanie proces zbierania podpisów. Ustawa antykorupcyjna

„Nowy Ład – z tego, co wiemy – jest to taki plan gospodarczo-społeczny, natomiast mi bardzo zależy na tym, żeby ta moja walka, którą prowadzę od 2015 roku o zmiany ustrojowe, zmiany podstaw funkcjonowania państwa, mogły zaistnieć” – podkreślił lider Kukiz’15. Wymienił m.in. zwiększenie roli referendów, zdigitalizowanie procesu zbierania podpisów pod obywatelską inicjatywą gospodarczą czy kwestię sędziów pokoju i ustawę antykorupcyjną.

Jak zaznaczył, liczy, że w Nowym Ładzie znajdzie się mieszana ordynacja wyborcza. Przypomniał, że PiS w 2006 roku zgłosiło projekt nowej ordynacji wyborczej, który zakładał wprowadzenie 230 jednomandatowych okręgów wyborczych i 16 okręgów wojewódzkich w wyborach do Sejmu.

Poseł poinformował, że Kukiz’15 poprosiło przewodniczącego Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasza Schreibera, aby odnalazł ten projekt, aby rozmawiać o nim jako o ustawie bazowej. Zaznaczył też, że jeśli jego postulatów nie będzie w Nowym Ładzie, to nie uzyska on jego poparcia.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca – godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia – czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Władze odbiorą matce dziecko, bo przed domem ma symbol Konfederacji…

Leave a Reply