Andrzej Duda po rozmowie z Zełenskim: Na dzielnice mieszkalne Kijowa i Charkowa spadają rosyjskie rakiety i pociski

Prezydent Andrzej Duda poinformował o kolejnej rozmowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim o sytuacji na Ukrainie. "Na dzielnice mieszkalne Kijowa, Charkowa i innych miast spadają rosyjskie rakiety i pociski, w tym zakazane bomby kasetowe; sytuacja jest trudna" - stwierdził.

Andrzej Duda po rozmowie z Zełenskim: Na dzielnice mieszkalne Kijowa i Charkowa spadają rosyjskie rakiety i pociski

Prezydent Andrzej Duda poinformował o kolejnej rozmowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim o sytuacji na Ukrainie. „Na dzielnice mieszkalne Kijowa, Charkowa i innych miast spadają rosyjskie rakiety i pociski, w tym zakazane bomby kasetowe; sytuacja jest trudna” – stwierdził.

„Z prezydentem Zełenskim rozmawialiśmy przed chwilą o sytuacji na Ukrainie. Na dzielnice mieszkalne Kijowa, Charkowa i innych miast spadają rosyjskie rakiety i pociski, w tym zakazane międzynarodowo bomby kasetowe. Sytuacja jest trudna. Ukraina walczy, ale potrzebuje wsparcia” – napisał Andrzej Duda na Twitterze.

Armia ukraińska poinformowała w poniedziałek, że wojska rosyjskie użyły w rejonie Czernihowa amunicji kasetowej, zabronionej przez prawo międzynarodowe. Informację o tym podała agencja Ukrinform, powołując się na służby prasowe dowództwa Północ sił zbrojnych Ukrainy. Według tego źródła amunicja kasetowa została użyta we wsi Kyjinka w obwodzie Czernihowskim.

Wieczorem ambasador Ukrainy w USA Oksana Markarowa powiedziała, że Rosja użyła w poniedziałek podczas inwazji na Ukrainę zabronionej przez Konwencję Genewską bomby próżniowej.

Leave a Reply