Ambasador Niemiec: Niezliczeni polscy żołnierze stracili życie w wyniku niemieckich zbrodni. Składamy hołd ich pamięci

Niezliczeni polscy żołnierze w służbie ojczyźnie stracili życie w wyniku niemieckich zbrodni; składamy szczególny hołd ich pamięci - podkreślił w sobotę ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven, po tym jak kanclerz Niemiec Angela Merkel złożyła wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Ambasador Niemiec: Niezliczeni polscy żołnierze stracili życie w wyniku niemieckich zbrodni. Składamy hołd ich pamięci

Niezliczeni polscy żołnierze w służbie ojczyźnie stracili życie w wyniku niemieckich zbrodni; składamy szczególny hołd ich pamięci – podkreślił w sobotę ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven, po tym jak kanclerz Niemiec Angela Merkel złożyła wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Angela Merkel składa w sobotę wizytę w Warszawie. To ostatnia podróż do Polski Angeli Merkel jako kanclerz Republiki Federalnej Niemiec.

Po przylocie do Warszawy kanclerz złożyła wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Angela Merkel złożyła wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza

„W ramach swojej wizyty kanclerz federalna Angela Merkel złożyła dzisiaj wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Niezliczeni polscy żołnierze w służbie ojczyźnie stracili życie w wyniku niemieckich zbrodni. Składamy szczególny hołd ich pamięci” – napisał na Twitterze ambasador Arndt Freytag von Loringhoven.

W południe Angela Merkel spotkała się z premierem Mateuszem Morawieckim; o godz. 13.50 planowana jest konferencja prasowa szefa polskiego rządu i kanclerz Niemiec.

Jak poinformował CIR spotkanie premiera i kanclerz Niemiec „będzie okazją do podsumowania aktualnych kwestii dwustronnych”. „Rozmowy będą też dotyczyć bieżących kwestii europejskich, takie jak zapobieganie skutkom pandemii COVID-19 i ochrona zewnętrznych granic UE” – poinformowało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu. Jak zaznaczono, spotkanie jest również okazją do odnotowania problematycznych kwestii we wzajemnych relacjach.

Premier Morawiecki i kanclerz Niemiec poruszą też podczas spotkania kwestię polityki klimatycznej UE; rozmowa ma także dotyczyć kwestii wschodnich w kontekście ostatnich wizyt kanclerz Merkel w Moskwie i w Kijowie.

„Szefowa niemieckiego rządu po 16 latach odchodzi ze stanowiska i z polityki. Nie będzie kandydować w wyborach 26 września. Angela Merkel jest ósmym z kolei kanclerzem RFN. Urząd objęła w 2005 r. po socjaldemokracie Gerhardzie Schroederze. Od 2000 r. do 2018 r. była liderem CDU. Wizytę Kanclerz Merkel można odczytywać jako wpisującą się w szereg podróży pożegnalnych w kluczowych dla Berlina stolicach. Dotychczas odwiedziła Londyn, Waszyngton, Moskwę, Kijów. W planach jest Izrael i Paryż” – czytamy w komunikacie CIR.

Leave a Reply