Ambasador Francji w Mińsku opuścił kraj na żądanie białoruskiego MSZ

Ambasador Francji w Mińsku Nicolas de Bouillane de Lacoste opuścił Białoruś po tym, gdy białoruskie ministerstwo spraw zagranicznych zażądało, by do poniedziałku wyjechał z kraju - przekazała w niedzielę wieczorem francuska ambasada w Mińsku.

Ambasador Francji w Mińsku opuścił kraj na żądanie białoruskiego MSZ

Ambasador Francji w Mińsku Nicolas de Bouillane de Lacoste opuścił Białoruś po tym, gdy białoruskie ministerstwo spraw zagranicznych zażądało, by do poniedziałku wyjechał z kraju – przekazała w niedzielę wieczorem francuska ambasada w Mińsku.

“Ministerstwo spraw zagranicznych Białorusi zażądało, by ambasador wyjechał przed 18 października” – poinformował rzecznik ambasady francuskiej w Mińsku cytowany przez agencję AFP. Dodał, że dyplomata opuścił już Białoruś żegnając się wcześniej z personelem placówki.

To kolejny dyplomata z państwa członkowskiego Unii Europejskiej, który został zmuszony przez reżim do opuszczenia Mińska – skomentował na Twitterze Franak Wiaczorka, doradca ds. międzynarodowych liderki demokratycznej opozycji na Białorusi Swiatłany Cichanouskiej.

“Ambasador nie przedstawił listów uwierzytelniających Łukaszence i głośno mówił o łamaniu praw człowieka. Drogi ambasadorze, dziękujemy za twoją solidarność i wierność zasadom” – napisał Wiaczorka.

Leave a Reply