Alicja Tchórz złotą medalistką mistrzostw Europy w pływaniu

Alicja Tchórz, czasem 57,82 s, zdobyła złoty medal w wyścigu na 100 m stylem zmiennym podczas pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Kazaniu. Zaledwie 0,01 za Polką finiszowała Rosjanka Maria Kamieniewa, a trzecia była Szwedka Sarah Sjoestroem - 58,05.

Alicja Tchórz złotą medalistką mistrzostw Europy w pływaniu

Alicja Tchórz, czasem 57,82 s, zdobyła złoty medal w wyścigu na 100 m stylem zmiennym podczas pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Kazaniu. Zaledwie 0,01 za Polką finiszowała Rosjanka Maria Kamieniewa, a trzecia była Szwedka Sarah Sjoestroem – 58,05.

Tchórz przy okazji ustanowiła rekord Polski. Poprzedni przez prawie sześć lat należał do Aleksandry Urbańczyk i był o 0,59 s gorszy.

To drugi medal Tchórz w tej imprezie. We wtorek razem z koleżankami sięgnęła po brąz w sztafecie 4×50 m st. dowolnym.

29-latka w czwartek będzie miała okazję jeszcze raz stanąć na podium. Z nią w składzie wystartuje bowiem sztafeta 4×50 m st. zmiennym. Biało-czerwone będą broniły tytułu wywalczonego dwa lata temu w Glasgow.

Łącznie w Kazaniu Polska zdobyła już pięć medali. Wcześniej w czwartek trzeci na 50 m st. dowolnym był Paweł Juraszek. W środę po srebro na 50 m st. dowolnym sięgnęła Katarzyna Wasick, a Jakub Majerski po brąz na 100 m st. motylkowym.

Leave a Reply