Agresywne psy pogryzły 18-latkę. Kobieta w stanie ciężkim jest w szpitalu

Złapano 12 psów, które dotkliwie pogryzły młodą kobietę w okolicach Łasku (woj. łódzkie). Ranna 18-latka jest w szpitalu, jej stan jest ciężki. Ustalono, kto może być właścicielem agresywnych zwierząt - powiedziała w sobotę po południu rzeczniczka łaskiej policji st.asp. Katarzyna Staśkowska.

Pies, Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/ Tomasz Gzell
Pies, Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/ Tomasz Gzell

Złapano 12 psów, które dotkliwie pogryzły młodą kobietę w okolicach Łasku (woj. łódzkie). Ranna 18-latka jest w szpitalu, jej stan jest ciężki. Ustalono, kto może być właścicielem agresywnych zwierząt – powiedziała w sobotę po południu rzeczniczka łaskiej policji st.asp. Katarzyna Staśkowska.

Do tragedii – jak podali policjanci – doszło w gminie Łask, w okolicach wsi Mikołajówek i Kopyść (Łódzkie). „Potwierdzam, że 18-letnia mieszkanka gminy Łask została zaatakowana w czwartek przez grupę agresywnych psów” – podkreśliła Staśkowska.

„Świadek, który tamtędy przejeżdżał zauważył ciężko ranną kobietę, która leżała w rowie z ranami szarpanymi i krwawiła. Natychmiast wezwano pogotowie i policję. Medycy

udzielili pomocy kobiecie. Przewieziono ją do jednego z łódzkich szpitali. Niestety, z moich dotychczasowych informacji wynika, że stan 18-latki nadal jest ciężki” – relacjonowała po południu policjantka.

„Nie ma jeszcze potwierdzenia, ale ranna ma być przetransportowana do specjalistycznego szpitala w Siemianowicach Śląskich” – powiedziała.

Do sobotniego popołudnia w okolicach Łasku złapano kilkanaście agresywnych psów, które najprawdopodobniej pogryzły kobietę. „Odłowiono 12 psów. Ustaliliśmy, kto może być ich właścicielem. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura” – powiedziała PAP Staśkowska.

„Poszukiwań agresywnych zwierząt nie zakończono” – zapewniła.

Według lokalnych mediów to nie był pierwszy atak psów na ludzi w okolicach Łasku.

Leave a Reply