Afryka: Islamiści zamordowali w Mali szwajcarską misjonarkę!

Dżihadyści powiązani z siatką terrorystyczną Al-Kaidy rozstrzelali chrześcijańską misjonarkę po czterech latach niewoli w afrykańskim państwie Mali, poinformowały w piątek władze szwajcarskie.

Dżihadyści powiązani z siatką terrorystyczną Al-Kaidy rozstrzelali chrześcijańską misjonarkę po czterech latach niewoli w afrykańskim państwie Mali, poinformowały w piątek władze szwajcarskie.

Media zidentyfikowały kobietę jako Beatrice Stoeckli, chrześcijańską misjonarkę z Bazylei w północno-zachodniej Szwajcarii, która została porwana przez islamskich bojowników na początku AD 2012, a później wypuszczona pod warunkiem, że nie wróci do Mali.

Misjonarka została ponownie uprowadzona w styczniu AD 2016 podczas pracy w mieście Timbuktu i pojawiła się na nagranym przez terrorystów wideo w lipcu AD 2017 z twarzą owiniętą czarną chustą na głowie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Szwajcarii potwierdziło teraz, że kobieta została zabita w Mali przez dżihadystów powiązanych z Al-Kaidą.

„Z wielkim smutkiem dowiedziałem się o śmierci naszej współobywatelki” – powiedział minister spraw zagranicznych Ignazio Cassis. „Potępiam ten okrutny czyn i wyrażam najgłębsze współczucie dla bliskich” – dodał.

Szwajcarski Federalny Departament Spraw Zagranicznych (FDFA) ujawnił, że został poinformowany o śmierci kobiety przez władze francuskie w piątek po południu.

„Najwyraźniej została zabita przez porywaczy islamistycznej organizacji terrorystycznej Jama’at Nasr al-Islam wal Muslim (JNIM) około miesiąc temu” – podało ministerstwo.

FDFA stwierdziła, że dokładne okoliczności są „obecnie nadal niejasne”, ale obiecał kontynuować dochodzenie w sprawie morderstwa i zażądać repatriacji zwłok kobiety.

W piątek dżihadyści uwolnili francuską wolontariuszkę Sophie Pétronin, malijskiego polityka Soumaïla Cissé i dwóch Włochów przebywających w Afryce w ramach umowy z rządem Mali. W ubiegły poniedziałek ponad stu dżihadystów zostało zwolnionych w zamian za Pétronin i Cissé.

Leave a Reply