Adwokat oskarżył dowódców Straży Granicznej o torturowanie uchodźców. Będzie zawiadomienie

Adwokat nawoływał w mediach społecznościowych do publicznego linczu i ataków na funkcjonariuszy oraz dowództwo Straży Granicznej. "Nie ma i nigdy nie będzie pobłażania dla takich zachowań – mówi portalowi tvp.info prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.

Adwokat oskarżył dowódców Straży Granicznej o torturowanie uchodźców. Będzie zawiadomienie

Adwokat nawoływał w mediach społecznościowych do publicznego linczu i ataków na funkcjonariuszy oraz dowództwo Straży Granicznej. “Nie ma i nigdy nie będzie pobłażania dla takich zachowań – mówi portalowi tvp.info prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.

Portal podał w czwartek, że warszawski adwokat Piotr Barczak relacjonował na Twitterze protest przeciwko polskim pogranicznikom odbywający się przed siedzibą Straży Granicznej. Jak zaznacza TVP Info, prawnik miał powielać tezy o łamaniu prawa i “barbarzyństwie” polskich służb.

“Mecenas opublikował także zdjęcia dowódców formacji: szefa Podlaskiego oddziału SG i komendanta głównego SG, dopisując w komentarzu: +Wiecie, co zrobić, kiedy spotkacie ich na ulicy+ – podaje portal.

O zachowanie prawnika TVP Info zapytało prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej. “Zapoznałem się z tą sprawą i moja reakcja była natychmiastowa i zdecydowana: jeszcze wczoraj skierowałem otrzymane materiały do Rzecznika Dyscyplinarnego Adwokatury celem podjęcia stosownych czynności w postępowaniu dyscyplinarnym ” – powiedział w rozmowie z portalem Rosati.

“Moja strategia jako prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej jest prosta: Nie ma i nigdy nie będzie pobłażania dla zachowań, które nie licują z godnością zawodu” – zaznaczył prezes NRA.

Leave a Reply