Adam Niedzielski został objęty ochroną po tym, jak do bloku gdzie mieszka wdarła się grupa osób

Zostałem objęty ochroną. Podjęte zostaną również kroki prawne – poinformował w sobotę szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Do bloku w którym mieszka minister weszła za ministrem w piątek grupa osób. Została wezwana policja.

Adam Niedzielski został objęty ochroną po tym, jak do bloku gdzie mieszka wdarła się grupa osób

Zostałem objęty ochroną. Podjęte zostaną również kroki prawne – poinformował w sobotę szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Do bloku w którym mieszka minister weszła za ministrem w piątek grupa osób. Została wezwana policja.

„Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia i współczucia dotyczące wczorajszej sytuacji. Zostałem objęty ochroną. Podjęte zostaną również kroki prawne. Bezmyślna agresja nie może zdominować naszego życia publicznego i pozostać bez reakcji” – napisał w sobotę na Twitterze szef MZ.

W sobotę stołeczna policja poinformowała, że przekazała do prokuratury materiał zebrany w sprawie wdarcia się grupy osób do bloku, w którym mieszka minister zdrowia Adam Niedzielski. W zależności od oceny prokuratorów policja będzie prowadzić dalsze czynności w tej sprawie.

Zastępca rzecznika stołecznej policji podkom. Rafał Retmaniak poinformował, że warszawska policja w piątek przed godz. 20 otrzymała zgłoszenie od ministra Niedzielskiego o tym, że „pod jego miejscem zamieszkania zebrała się grupa osób, które zachowują się wobec niego natarczywie”.

Kiedy na miejsce zdarzenia udali się policjanci osoby, o których mowa, już się oddaliły. „Cały zebrany materiał – wszystkie okoliczności – w tej sprawie zostały przekazane do prokuratury celem oceny prawno-karnej” – powiedział PAP podkom. Retmaniak. Wyjaśnił, że w zależności od oceny prokuratury policja będzie prowadzić dalsze czynności.

Eksperci przeciw Niedzielskiemu. Jeden z nich już w styczniu namawiał do zdjęcia nakazu noszenia masek

Kilka osób wdarło się do bloku gdzie mieszka minister

Portal TVP Info podał w sobotę, że kilkanaście osób naruszyło prywatność ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, wdzierając się do bloku, w którym znajduje się jego prywatne mieszkanie.

„My wiemy dokładnie, gdzie on mieszka i będziemy tutaj, nie raz, nie dwa” – miał grozić jeden z mężczyzn. Jak ustalił portal, do incydentu doszło w Warszawie na jednym z osiedli, gdzie znajduje się prywatne mieszkanie ministra zdrowia.

„Z nagrania umieszczonego w mediach społecznościowych wynika, że grupa kilkunastu osób – nie jest jasne, z jaką organizacją czy grupą związanych – poznała prywatny adres Niedzielskiego i zaczaiła się przed blokiem” – podał portal.

Minister Niedzielski oszalał? „Nigdy nie wrócimy do czasów sprzed pandemii”

„Kiedy pod mieszkanie podszedł minister, wówczas kilka osób podbiegła do niego” – napisano. „Dlaczego jesteśmy tak traktowani?” – miał zwrócić się do ministra jeden z mężczyzn. Intruzi weszli do bloku i wbiegli na piętro, na którym mieszka minister. Tam również próbowali zadać mu pytania, podążając aż pod same drzwi prywatnego mieszkania. Incydent był przez nich nagrywany – poinformował portal TVP Info.

Wydaje się, że w rzeczywistości grupa osób, która weszła do bloku, w którym mieszka minister Niedzielski to tylko zaniepokojeni obywatele, mający dosyć tyranii serwowanej nam przez rząd. Polacy chcieli usłyszeć jedynie odpowiedzi swojego ministra (łac. SŁUGA) na pytania zadane przez obywateli, czyli suwerena, jak mówi konstytucja.

Leave a Reply