Adam Niedzielski: Masowe testowanie obywateli nie daje wystarczających efektów

"W przekonaniu moim i Rady Medycznej akcje masowego testowania obywateli nie dają wystarczających efektów, żeby warto było w nie inwestować" - powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

„W przekonaniu moim i Rady Medycznej akcje masowego testowania obywateli nie dają wystarczających efektów, żeby warto było w nie inwestować” – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Podczas konferencji prasowej Niedzielski został zapytany, czy rząd w Polsce, wzorem działań w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, ma zamiar przeprowadzić masowe testowanie na koronawirusa.

„W przekonaniu moim i Rady Medycznej akcje masowego testowania obywateli nie dają wystarczających efektów, żeby warto było inwestować w tak duże przedsięwzięcia logistyczne, tym bardziej, że obecnie realizujemy duże przedsięwzięcie w postaci narodowego programu szczepień” – powiedział szef MZ.

Wskazał też, że podobną akcję masowego testowania przeprowadzono na Słowacji i – zdaniem Niedzielskiego – „nie pozwoliło to Słowacji na opanowanie rozwoju pandemii, która znajduje się tam obecnie w większym stadium niż w Polsce”.

Leave a Reply