80-latka uprawiała konopie indyjskie, bo chciała zobaczyć jak wyglądają

Na jednej z posesji w powiecie giżyckim ujawniono 37 krzaków konopi indyjskich - podała w piątek Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna. 80-letnia właścicielka tłumaczyła, że chciała zobaczyć, jak wyglądają te rośliny. Teraz odpowie za nielegalną uprawę.

80-latka uprawiała konopie indyjskie, bo chciała zobaczyć jak wyglądają

Na jednej z posesji w powiecie giżyckim ujawniono 37 krzaków konopi indyjskich – podała w piątek Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna. 80-letnia właścicielka tłumaczyła, że chciała zobaczyć, jak wyglądają te rośliny. Teraz odpowie za nielegalną uprawę.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Węgorzewie w trakcie przeszukania posesji ujawnili w doniczkach 37 krzaków konopi indyjskich. Niektóre z nich miały 180 cm wysokości.

Podczas tych działań strażnikom udzielali wsparcia policjanci z Giżycka. Mundurowi zabezpieczyli nielegalne sadzonki i prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Kot dostarczał narkotyki do więzienia

Rzeczniczka warmińsko-mazurskiego oddziału SG mjr Mirosława Aleksandrowicz przekazała, że 80-letnia właścicielka roślin odpowie za ich uprawę.

„Kobieta tłumaczyła funkcjonariuszom, że bardzo lubi uprawiać rośliny, więc zakupiła nasionka. Chciała bowiem zobaczyć, jak wygląda hodowla tych roślin” – podała rzeczniczka.

Leave a Reply