UK: 75% Brytyjczyków powyżej 18 roku życia już zaszczepione. Połowa dorosłych otrzymała obie dawki.

Jak możemy przeczytać z danych gov.uk, Brytyjczycy nie zwlekają z decyzją o zaszczepieniu się przeciwko SARS-COV-2 i tłumnie ustawiają się w kolejce w centrach szczepień, by przyjąć eksperymentalną dawkę i odegrać swoją rolę w budowaniu "bezpieczniejszego" społeczeństwa. Już prawie 40 milionów otrzymało pierwszą dawkę. W tym 26 milionów już jest po dwóch eksperymentalnych zastrzykach.

UK: 75% Brytyjczyków Powyżej 18 roku życia Już zaszczepione. Połowa dorosłych Otrzymała obie dawki

Jak możemy przeczytać z danych gov.uk, Brytyjczycy nie zwlekają z decyzją o zaszczepieniu się przeciwko SARS-COV-2 i tłumnie ustawiają się w kolejce w centrach szczepień, by przyjąć eksperymentalną dawkę i odegrać swoją rolę w budowaniu „bezpieczniejszego” społeczeństwa. Już prawie 40 milionów otrzymało pierwszą dawkę. W tym 26 milionów już jest po dwóch eksperymentalnych zastrzykach.

Pierwsze dawki szczepionki zostały podane trzem czwartym Brytyjczyków powyżej 18 roku życia, a prawie połowa dorosłych otrzymała obie dawki. Jak możemy przeczytać z danych gov.uk, prawie 40 milionów obywateli Wielkiej Brytanii dostało pierwszą dawkę. Z tego 26 milionów już jest po dwóch eksperymentalnych zastrzykach.

Dziennie pierwsza dawka podawana jest ponad 108 tysiącom osób. Drugą przyjmuje dziennie ponad 338 tysięcy osób. Jeśli idzie o ogólne liczby do chwili obecnej, to pierwsza dawka została podana ponad 39 milionom, a drugą wzięło nieco ponad 26 milionów Brytyjczyków.

Źródło: coronavirus.data.gov.uk
Źródło: coronavirus.data.gov.uk

Kierownik programu szczepień NHS England, dr Emily Lawson, powiedziała: „Dzisiaj wyznaczyliśmy kolejny ogromny kamień milowy”.

Wielka Brytania prowadzi rozmowy z firmą AstraZeneca w sprawie zakupu większej ilości dawek szczepionki przystosowanej do wariantu B.1.351/South African.

Premier Boris Johnson powiedział dziś, że nie widział w danych niczego, co sugerowałoby, że kolejne złagodzenie lockdownu w Anglii nie może nastąpić 21 czerwca: „Ale musimy być tak ostrożni, ponieważ nie ma wątpliwości, że dane ONS [Office for National Statistics] wskaźnika infekcji wykazują wzrost”.

Brytyjski sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział na Światowym Szczycie Zaufania dot. Szczepionek, że szybkość dezinformacji o szczepionkach jest „śmiertelnym zagrożeniem”.

Profesor Melinda Mills, dyrektor Leverhulme Center for Demographic Science na Uniwersytecie Oksfordzkim powiedziała, że krytyczne jest rozwiewanie prawdziwych obaw dotyczących szczepionki, jednocześnie zapobiegając rozprzestrzenianiu się fałszywych faktów w Internecie.

„Te informacje mogą być naprawdę szkodliwe. Sprytnie rozpowszechniane są jako memy, które łatwo zapadają w pamięć” – powiedziała. „Te grupy działają bardzo zręcznie. Żywią się małym ziarenkiem prawdy, oraz strachem, który w nas potęgują”.

„Rządowe strony internetowe, które mówią, że szczepienia są bezpieczne, nie cieszą się zainteresowaniem. Antyszczepionkowcy za to zamieniają wszystko w atrakcyjne przedstawienie – publikują rzeczy, które są wizualne ciekawe dla ich wyznawców.”

Prof Mills dodała: „Ludzie mają prawdziwe braki w wiedzy. Opinia publiczna uważa, że zrobienie szczepionki zajmuje dziesięciolecia. Naszą rolą jest więc, by zakomunikować, że jest ona bezpieczna. Zawsze będą występować skutki uboczne, co należy również przyznać.”

WHO przedstawiło nazwy nowych wariantów COVID-19 z obawy przed napiętnowaniem krajów zgłaszających nowe mutacje.

Tymczasem The Guardian poinformował, że Komisja Równości i Praw Człowieka (EHRC) zatwierdziła plany obowiązkowych szczepień COVID-19 dla pracowników domów opieki.

W gazecie pojawił się raport, w którym stwierdzono, że posunięcie byłoby „znaczącym odejściem od obecnej polityki zdrowia publicznego”, ale rząd miał „prawo do priorytetowego traktowania ochrony prawa do życia mieszkańców i personelu”.

Rządowy informator powiedział: „Uważamy, że uratuje to życie”.

Wydaje się jednak, że prócz osób umierających po szczepionkach, oraz tych, którzy zmarli w wyniku braku diagnozy, bądź niedopuszczenia do terapii przez „covidowy paraliż NHS”, nie będzie kogo niedługo ratować. Przyjrzyjmy się rządowym statystykom na 2 czerwca.

Zgony

Jak możemy sprawdzić na gov.uk, w ciągu 28 dni od pozytywnego wyniku testu na koronawirusa zgłoszonego 2 czerwca 2021r. doszło do 12 zgonów.

Między 27 maja 2021 a 2 czerwca 2021 w ciągu 28 dni od pozytywnego wyniku testu na koronawirusa doszło do 46 zgonów. Pokazuje to spadek o 14,8% w porównaniu z poprzednimi 7 dniami.

UK: Prezenterka BBC umiera po otrzymaniu szczepionki AstraZeneca!

Testy

W dniu 1 czerwca 2021 r. zgłoszono, że wykonano 664 849 testów. Oznacza to spadek o -17,3% w porównaniu z poprzednimi 7 dniami. W okresie od 26 maja 2021r. do 1 czerwca 2021r. przeprowadzono 5 151 204 testów.

Przypadki Covid-19

Potwierdzony przypadek to ktoś, kto uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. 2 czerwca 2021r. zgłoszono 4 330 nowych osób z potwierdzonym pozytywnym wynikiem testu. W okresie od 27 maja 2021r. do 2 czerwca 2021r. 25 240 osób miało potwierdzony pozytywny wynik testu. Oznacza to wzrost o 34,7% w porównaniu z poprzednimi 7 dniami.

Szczepienia

Obecnie szczepionki podaje się w 2 dawkach w odstępie co najmniej 21 dni. 39 585 665 osób otrzymało pierwszą dawkę do końca 1 czerwca 2021 roku. 26 073 284 osób otrzymało drugą dawkę do końca 1 czerwca 2021 roku.

Opieka zdrowotna

Niektóre osoby z koronawirusem muszą odbyć hospitalizację. 123 osoby z koronawirusem trafiły do ​​szpitala 27 maja 2021r. Od 21 maja 2021 do 27 maja 2021 869 trafiło do szpitala z koronawirusem. Oznacza to wzrost o 17,1% w porównaniu z poprzednimi 7 dniami. W dniu 31 maja 2021r. w szpitalu z koronawirusem przebywało 923 pacjentów.

Niektóre osoby w szpitalu potrzebują respiratora, aby pomóc im w oddychaniu. W dniu 1 czerwca 2021 r. w łóżkach szpitalnych z respiratorem znajdowało się 136 pacjentów z koronawirusem.

USA: 117 pracowników pozywa szpital w Houston za przymus szczepionkowy. „Nie jesteśmy szczurami laboratoryjnymi!”

Leave a Reply