60 procent Polaków uważa, że Donald Tusk nie powinien ponownie stanąć na czele PO [SONDAŻ]

60 proc. Polaków uważa, że b. szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk nie powinien ponownie stanąć na jej czele - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Odmiennego zdania było 26 procent respondentów, a 14 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

60 procent Polaków uważa, że Donald Tusk nie powinien ponownie stanąć na czele PO [SONDAŻ]

60 proc. Polaków uważa, że b. szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk nie powinien ponownie stanąć na jej czele – wynika z sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24. Odmiennego zdania było 26 procent respondentów, a 14 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

W badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar w dniach 24-25 czerwca badanych zapytano o to, czy ich zdaniem obecny szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk powinien wrócić do lokalnej polityki i stanąć na czele Platformy Obywatelskiej.

3 lipca posiedzenie Rady Krajowej PO z udziałem Donalda Tuska?

„Zdecydowanie nie” odpowiedziało 32 proc. badanych, a „raczej nie” – 28 proc. W sumie 60 proc. respondentów było zdania, że Donald Tusk nie powinien ponownie stanąć na czele PO.

„Zdecydowanie tak” odpowiedziało 9 proc. ankietowanych, a „raczej tak” – 17 proc. W sumie 26 proc. badanych uznało, że Donald Tusk powinien ponownie stanąć na czele PO. Odpowiedź „Nie wiem/trudno powiedzieć” wskazało 14 proc. respondentów.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

Leave a Reply