57-letni recydywista zaatakował mieczem samurajskim ratowników medycznych

Sąd aresztował na trzy miesiące recydywistę, który zaatakował mieczem samurajskim ratowników medycznych. Mężczyźnie grozi 15 lat więzienia.

Sąd aresztował na trzy miesiące recydywistę, który zaatakował mieczem samurajskim ratowników medycznych. Mężczyźnie grozi 15 lat więzienia.

Jak powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku Łukasz Brzeziński, 57-letni mężczyzna został w środę tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 15 lat, bo działał w warunkach recydywy.

„Do zdarzenia doszło w niedzielę. We Władysławowie policjanci otrzymali zgłoszenie o ataku na ratowników medycznych, do którego doszło w jednym z domów. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu, gdzie zastali dwóch ratowników medycznych i wskazanego przez nich agresora. Z ich wyjaśnień wynikało, że zostali wezwani w celu udzielenia pomocy 44-letniej kobiecie, która była w towarzystwie 57-latka” – dodał Brzeziński.

Na miejscu okazało się, że zgłaszającym był mężczyzna, który w trakcie interwencji ratowników wszczął awanturę. Mężczyzna groził sanitariuszom śmiercią. Po chwili mężczyzna chwycił miecz samurajski i zaczął machać ostrzem w ich kierunku chcąc ich zranić.

Pobity brutalnie przez policję właściciel baru PiwPaw usłyszał cztery zarzuty przestępstw

Sanitariusze wybiegli z domu i wezwali wtedy na miejsce policję.

Policjanci obezwładnili i zatrzymali agresywnego mężczyznę. Po badaniu alkomatem okazało się, że agresywny mężczyzna miał trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych i zmuszenia do zaniechania udzielenia pomocy medycznej podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Konfederacja przeciw nękaniu żołnierzy odmawiających szczepienia. Korwin-Mikke: żołnierzy traktuje się, jak króliki doświadczalne [VIDEO]

Leave a Reply