49-latek miał molestować 9 dziewczynek. Jest akt oskarżenia

Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Krotoszynie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, podejrzanemu o popełnienie dziewięciu przestępstw przeciwko wolności sfery seksualnej - powiedział w poniedziałek prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wkp.

49-latek miał molestować 9 dziewczynek. Jest akt oskarżenia

Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Krotoszynie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, podejrzanemu o popełnienie dziewięciu przestępstw przeciwko wolności sfery seksualnej – powiedział w poniedziałek prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wkp.

Podejrzany to 49-letni Leszek S. z powiatu krotoszyńskiego, który przyznał się do skrzywdzenia trzech dziewczynek.

Do przestępstw doszło w latach 2000 – 2014 w jego domu na terenie jednej z miejscowości powiatu krotoszyńskiego. Sprawa ujrzała światło dzienne dopiero w maju 2021 r., kiedy jedna z molestowanych wówczas dziewcząt – dzisiaj 17-latka – usiłowała popełnić samobójstwo.

Mężczyzna był spokrewniony z niektórymi dziewczynkami

W szpitalu o swoich problemach opowiedziała lekarce, która przeprowadziła rozmowę z rodzicami. Mama nastolatki natychmiast zawiadomiła krotoszyńską policję, w wyniku czego pod nadzorem prokuratury wszczęto śledztwo. Podejrzanego osadzono w areszcie.

W trakcie ustalono, że mężczyzna był spokrewniony z niektórymi dziewczynkami, zapraszał je do siebie i kazał przyprowadzać koleżanki. Wiadomo też, że jest żonaty i ma dzieci.

Prokuratura nie udziela szczegółowych informacji „z uwagi na charakter postępowania oraz celem uniknięcia wtórnej wiktymizacji” – powiedział prokurator Kubiak.

Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

Leave a Reply