Heathrow instaluje 400 bram biometrycznych, aby poprawić obsługę klienta przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa

Każdego roku na lotnisku Heathrow przepływa około 80 milionów pasażerów, a nowe biometryczne bramki do samodzielnego wsiadania na pokład lotniska Heathrow podobno wspomagają zarządzanie przepływem pasażerów, utrzymując jednocześnie wysokie standardy bezpieczeństwa.

Z uwagi na liczne punkty kontroli dostępu na pięciu terminalach lotniska w Londynie, kierownik programu Heathrow Passenger Automation Program, Simon Wilcox, uznał potrzebę wprowadzenia obsługi przepływu pasażerów w najbardziej efektywny sposób – bez uszczerbku dla bezpieczeństwa. Efektem jest wprowadzenie 400 bram biometrycznych.

„Ostateczny projekt przewiduje zainstalowanie ponad 400 bramek na całym lotnisku. Każdy z nich ma oprogramowanie Dormakaba na bramkach, zawierające dane biometryczne Heathrow, a także połączenie z serwerem zarządzania.”

Program automatyzacji wymagał wdrożenia biometrycznych bramek, które umożliwiałyby rozpoznawanie twarzy w każdym punkcie dostępu odlatującego pasażera. Nowa technologia wykorzystywałaby rozpoznawanie twarzy podczas odpraw, zrzutów bagażu, pasów bezpieczeństwa i bramek wejściowych, aby zapewnić pasażerom „płynne wrażenia” podczas przechodzenia przez lotnisko. A wraz z pandemią uwydatniającą potrzebę poprawy wymagań w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa, wymagany byłby mniejszy kontakt fizyczny i bezpośrednie zaangażowanie personelu i pasażerów.

Szukając początkowych bramek samodzielnego wejścia na pokład, zespół na londyńskim lotnisku Heathrow skontaktował się z Dormakaba. Po przeanalizowaniu wymagań dotyczących lotniska, Dormakaba zarekomendowało i dostarczyło swoje bramki HSB-M03 Self Boarding Gates oraz rozwiązanie PaxCheck Self Boarding. Dormakaba świadczyło również usługi zarządzania projektami, a lotnisko podpisało bieżącą umowę o świadczenie usług w zakresie wsparcia trzeciej i czwartej linii.

wikimedia
Heathrow Terminal 5
Credits: Wikimedia Commons

Andy Carter, dyrektor ds. sprzedaży i operacji kontraktowych w Dormakaba UK powiedział: „Ostateczny projekt przewiduje zainstalowanie ponad 400 bramek na całym lotnisku. Każdy z nich ma oprogramowanie Dormakaba na bramkach, zawierające dane biometryczne Heathrow, a także połączenie z serwerem zarządzania. ”

„Rozwiązanie do samodzielnego wchodzenia na pokład obejmuje również internetowy program administracyjny PaxCheck, który umożliwia zarządzanie bramkami i wysyłanie raportów o pasażerach”

Wyzwanie złożonej integracji zostało dokonane dzięki bliskiej współpracy między inżynierami Dormakaba i zespołem projektowym z londyńskim lotniskiem Heathrow, a także dostawcami produktów i systemów innych firm. Obecnie terminale 2A, 2B i 5A zostały ukończone, a terminale 3, 4, 5B i 5C mają zostać ukończone do końca 2020 r. Ukończone terminale korzystają teraz z rozwiązania umożliwiającego samodzielne wejście na pokład, które jest zgodne ze wszystkimi najnowszymi odpowiednimi zabezpieczeniami i  standardami.

W tych ukończonych terminalach pasażerowie przedstawiają swoją kartę pokładową czytnikowi na bramce, który następnie skanuje i sprawdza kartę za pomocą systemu kontroli odlotów (DCS) linii lotniczej i otwiera się lub pozostaje zamknięty w zależności od odpowiedzi.

W przypadku pasażerów odlatujących lotami krajowymi, bramka wykorzystuje również technologię rozpoznawania twarzy, a jej instalacja współpracuje z wybranym dostawcą danych biometrycznych na lotnisku Atkins, w celu sprawdzenia, czy pasażer wchodzący na pokład samolotu wszedł na lotnisko przez drzwi wejściowe, lub czy przeszedł przez Kontrolę Graniczną Wielkiej Brytanii w momencie przybycia na lot międzynarodowy.

Rozwiązanie do samodzielnego wchodzenia na pokład obejmuje również internetowy program administracyjny PaxCheck, który umożliwia zarządzanie bramkami i wysyłanie raportów o pasażerach oraz o ich przejściu – co pozwala na szybsze wejście na pokład i zmniejszenie liczby pracowników. Oznacza to również, że zarząd lotniska i linii lotniczych może mieć na żywo statystyki dotyczące liczby pasażerów przechodzących przez bramki w danym okresie, aby zapewnić zgodność z wytycznymi rządowymi dotyczącymi podróży.

Simon Wilcox mówi: „Jesteśmy pod niesamowitym wrażeniem wykorzystania produktów Dormakaba do integracji naszych modernizacji terminali.

„Inżynierowie i wyspecjalizowany zespół projektowy ściśle współpracowali z nami i innymi dostawcami, aby zapewnić dostawę wysokiej jakości zgodnie z harmonogramem. Bramy cechuje doskonała niezawodność, a pozytywne opinie pasażerów są znakomite. Zespół wsparcia Dormakaba również niezwykle szybko reaguje na wszelkie zapytania, które możemy mieć my, lub zewnętrzni dostawcy IT, co znacznie usprawniło proces wdrażania integracji biometrycznej, a specjalnie zaprojektowane rozwiązanie do samodzielnego wchodzenia na pokład pozwala nam aktualizować marki lotnisk i linii lotniczych oraz tryb pracy w czasie rzeczywistym.”

ŹRÓDŁOIFSEC Global
Polityczno-społeczny obserwator, który przedawkował najniższą formę dowcipu - sarkazm. Prolajfer. Antykomunista. Antysocjalista. Monarchista. Działacz. Terapeuta behawioralny. Raper. Montażysta. Kamerzysta. Menadżer muzyczny. Niegdysiejszy Impresario. Influenser. Piłkarz ręczny. Piłkarz futsalowy. Prezes licznych stowarzyszeń na uchodźctwie. Researcher badań nad szczepionkami. A "on top of all this" autor tekstów dla Paradyzja.pl Można połączyć wszystko? Można.

Leave a Reply