4 studentów nie żyje. Zgony na kampusie uniwersyteckim podczas Lockdownu |Reakcja pozostałych studentów wprawia w osłupienie

System edukacji Wielkiej Brytanii jest tak samo zgniły, jak służba zdrowia. |Reakcja Uniwersytetu na pomysł wprowadzenia testu na bezpieczeństwo substancji zawartej w nielegalnych narkotykach.

Needpix

4 studentów nie żyje |Zgony na kampusie uniwersyteckim podczas Lockdownu. Policja aresztowała 10 osób po czterech zgonach związanych z zażywaniem narkotyków w północno-wschodniej Anglii

matka Jeni Larmour:

„Moja piękna księżniczka”.


Rozpoczęto dochodzenie w sprawie śmierci trzech studentów z Newcastle i 18-latka w Waszyngtonie.
Student Uniwersytetu Northumbrii był jednym z czterech młodych ludzi w północno-wschodniej Anglii, którzy zmarli po rzekomym zażyciu narkotyków w miniony weekend.

Policja i władze uniwersytetów wydali ostrzeżenia chwilę po czterech podejrzanych zgonach związanych z narkotykami w północno-wschodniej Anglii w ostatni weekend.

Jedną z ofiar była Jeni Larmour, 18-letnia studentka Uniwersytetu w Newcastle. Jej dawna szkoła opisała ją jako „porywczą” i „wzorową uczennicę”.

Rzecznik uniwersytetu w Newcastle

„Zdrowie i bezpieczeństwo naszych studentów jest naszym najwyższym priorytetem, a w świetle smutnych i szokujących wydarzeń…”

Larmour z hrabstwa Armagh w Irlandii Północnej zmarła w ciągu pierwszych dwóch dni od rozpoczęcia zajęć architektury i urbanistyki. Uważa się, że poczuła się źle w mieszkaniu studenckim po zażyciu ketaminy.

Jej stara szkoła, Królewska Szkoła w Armagh, oddała jej hołd w poście na Facebooku. „Jeni była porywczą i niezależną dziewczyną z jasnymi poglądami, które z radością wyrażała z szacunkiem. Posiadała dobrze rozwinięte poczucie sprawiedliwości”.

W innym poście w mediach społecznościowych matka Larmour opisała ją jako „moja piękna księżniczka”.

Inna 18-letnia studentka Uniwersytetu Newcastle zmarła w niedzielę w tym samym mieszkaniu, co Larmour i uważa się, że również zażyła ketaminę.

Osobny przypadek to 21-letni student Northumbria University i 18-latek w Waszyngtonie, Tyne and Wear, zmarli po podobnym zażyciu MDMA.

Policja poinformowała w poniedziałek, że aresztowała 10 osób w związku z czterema zgonami.

Policja Northumbrii poinformowała, że we współpracy z Uniwersytetem Newcastle, funkcjonariusze przeprowadzili przeszukania z psami tropiącymi w mieszkaniach studentów, a kolejne patrole zostaną przeprowadzone w poniedziałek. Wyspecjalizowani funkcjonariusze wspierają rodziny zaangażowanych osób, a sekcje zwłok mają się odbyć już niebawem.

Mężczyzna, który nie był studentem uniwersytetu, został również uznany za zmarłego. Siedem osób zostało aresztowanych w związku z incydentem i od tego czasu zwolniono je w ramach przeprowadzanego śledztwa.

W niedzielę, około godziny 8.15, wezwano służby ratunkowe z informacją, że 21-letni student Northumbria University przebywający pod adresem przy Melbourne Street w Newcastle, zachorował po zażyciu MDMA. Został zabrany do szpitala i wkrótce zmarł. 20-letni mężczyzna został aresztowany pod zarzutem dostarczania narkotyków klasy A i od tego czasu został zwolniony za kaucją.

Tego samego dnia, około godziny 13.10, policja została wezwana do tego samego miejsca zakwaterowania dla studentów, w którym znaleziono pierwszą kobietę. Według policji na miejscu zginął inny 18-latek, a pod tym adresem prawdopodobnie znajdowała się ketamina. 18-letni mężczyzna został aresztowany pod zarzutem dostarczania substancji odurzającej i został zwolniony za kaucją.

Uniwersytet w Newcastle powiedział, że był „zdruzgotany”, gdy dowiedział się o śmierci dwóch swoich studentów i powiedział, że jego zespoły ds. Dobrego Samopoczucia zapewniają wsparcie poszkodowanym.

„Zdrowie i bezpieczeństwo naszych studentów jest naszym najwyższym priorytetem, a w świetle smutnych i szokujących wydarzeń z minionego weekendu nasz wicekanclerz, prof. Chris Day, z wielkim smutkiem napisał dziś rano do wszystkich naszych studentów, informując ich o niepokojących wiadomościach i oferując wsparcie wszystkim, których to dotyczy ”- powiedział rzecznik.

Jak zachowali się pozostali studenci?

Maddie Roberts uważa, że powinniśmy podjąć działania, aby się ta sytuacja nie powtórzyła, mówiąc: „Zrozumiałe jest, że najbezpieczniejsze jest niezażywanie narkotyków, ale wiemy, że ludzie nadal się na nie decydują. Krajowy Związek Studentów stwierdził, że około 2 na 5 studentów zażywało narkotyki.”

Zestawy do testów narkotykowych są w stanie wykryć niebezpieczne substancje w narkotykach, które mogą potencjalnie zagrażać życiu, a to pozwoli tym, którzy zdecydują się na zażywanie narkotyków, być lepiej wyposażonymi i lepiej zrozumieć, co wprowadzają do swojego organizmu, co doprowadzi do ich bardziej świadomej, a zatem bezpieczniejszej decyzji”.

Petycja otrzymała już ponad 1500 podpisów, a wiele z nich podało podobne powody, dla których zdecydowali się ją poprzeć. Pojawiło się mnóstwo przychylnych wpisów na Twitterze.

img 7063

W rozmowie z Newcastle Students’ Union dowiedzieliśmy się, że: „Student Union wspiera tę inicjatywę, a nasz specjalista ds. Opieki Społecznej i Równości będzie dalej omawiał tę sprawę z uniwersytetem”.

Na Twitterze Newcastle University Students’ Union pojawił się wpis: „ Pilne oświadczenie od oficerów sabatowych NUSU po ostatnich doniesieniach z weekendu: Wyciągnij rękę, uważajcie na siebie nawzajem 💙” https://twitter.com/newcastlesu/status/1313118230538522624?s=21

img 7066

 

Od kiedy na uczelniach zasiadają zdeklarowani, bądź ukryci marksiści, pozostałości po pokoleniu dzieci-kwiatów, poziom edukacji spadł razem z pryncypiami, które ukształtowały naszą cywilizację. Jesteśmy świadkami upadku. Pracowano na to bardzo ciężko krecią robotą i biernością obywateli. 

 

Leave a Reply