300 ciężarówek czeka na wyjazd z Polski przez przejście w Koroszczynie

Ok. 300 pojazdów czeka na wyjazd z Polski przez towarowe przejście w Koroszczynie (Lubelskie); szacunkowy czas oczekiwania to ok. 8 godzin - poinformował w czwartek wieczorem rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś.

300 ciężarówek czeka na wyjazd z Polski przez przejście w Koroszczynie

Ok. 300 pojazdów czeka na wyjazd z Polski przez towarowe przejście w Koroszczynie (Lubelskie); szacunkowy czas oczekiwania to ok. 8 godzin – poinformował w czwartek wieczorem rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś.

Jak podał rzecznik, w ciągu ostatniej 12-godzinnej zmiany na wyjeździe z Polski na Białoruś funkcjonariusze odprawili 409 ciężarówek.

Na wjeździe z Białorusi do Polski odprawiono 490 ciężarówek, na przekroczenie granicy oczekuje ok. 800 pojazdów, a czas oczekiwania wynosi ok. 20 godzin.

W związku z kryzysem migracyjnym we wtorek 9 listopada zostało zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy na Podlasiu.

„Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy” – podała SG w komunikacie.

Podróżni kierowani są na przejścia graniczne w Terespolu, Koroszczynie lub w Bobrownikach na Podlasiu.

Leave a Reply