3 miliony euro z Unii Europejskiej trafi do Haiti w ramach pomocy humanitarnej po trzęsieniu ziemi [VIDEO]

Unia Europejska dostarczy Haiti, które w sobotę nawiedziło trzęsienie ziemi, pomoc humanitarną o wartości 3 mln euro - poinformowała we wtorek Komisja Europejska. W trzęsieniu ziemi na południowym zachodzie wyspy zginęło ponad 1400 osób; prawie 7 tys. jest rannych.

Unia Europejska dostarczy Haiti, które w sobotę nawiedziło trzęsienie ziemi, pomoc humanitarną o wartości 3 mln euro – poinformowała we wtorek Komisja Europejska. W trzęsieniu ziemi na południowym zachodzie wyspy zginęło ponad 1400 osób; prawie 7 tys. jest rannych.

Tysiące osób pozostały bez dachu nad głową. Kataklizm zniszczył lub poważnie uszkodził ok. 37 tys. domów.

Unijne fundusze zostaną jak najszybciej przekazane do dyspozycji „organizacjom humanitarnym już działającym” w regionie.

„Fundusze zostaną wykorzystane na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb, takich jak zapewnienie pomocy medycznej lokalnym szpitalom, ale także zaopatrzenie w wodę, usługi sanitarne i higieniczne lub modernizację, zapewnienie schronienia najbardziej dotkniętym trzęsieniem Haitańczykom” – czytamy w komunikacie KE.

„Unia Europejska mobilizuje szybko pomoc, aby wesprzeć kraj, gdzie huragany i silne opady pogarszają już i tak dramatyczną sytuację w związku z epidemią Covid-19 i ogólnym stanem niepewności” – powiedział komisarz UE ds. zarządzania kryzysowego Janez Lenarczicz.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply