UK: Zwiększa się interwencjonizm państwa. 3 miliardy funtów z kieszeni podatników, aby pomóc w planowaniu imprez masowych i wydarzeń kulturowych

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił oficjalne otwarcie programu reasekuracji o wartości 800 milionów funtów, aby pomóc w planowaniu festiwali, konferencji i wydarzeń na żywo. Stanowi uzupełnienie szerokiego wsparcia już udzielonego sektorowi kulturalnemu, w tym 2 miliardów funtów Funduszu Odbudowy Kultury oraz 500 milionów funtów na produkcję filmową i telewizyjną.

UK: Zwiększa się interwencjonizm państwa. 3 miliardy funtów z kieszeni podatników, aby pomóc w planowaniu imprez masowych i wydarzeń kulturowych

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił oficjalne otwarcie programu reasekuracji o wartości 800 milionów funtów, aby pomóc w planowaniu festiwali, konferencji i wydarzeń na żywo. Stanowi uzupełnienie szerokiego wsparcia już udzielonego sektorowi kulturalnemu, w tym 2 miliardów funtów Funduszu Odbudowy Kultury oraz 500 milionów funtów na produkcję filmową i telewizyjną.

Łączna suma 3 miliardów funtów zostanie przeznaczona na szeroko rozumianą rozrywkę. Kanclerz i sekretarz ds. kultury uruchomili program o wartości ponad 800 milionów funtów, aby pokryć koszty anulowania wydarzeń na żywo związane z Covid-19.

Kanclerz Rishi Sunak i sekretarz kultury Nadine Dorries uruchomili program o wartości ponad 800 milionów funtów, aby reasekurować wydarzenia na żywo przed odwołaniem związanym z Covid-19.

Muzycy i artyści wściekli! Kolejna grupa zawodowa ofiarą pandemii COVID19! [VIDEO]

Sektor wydarzeń na żywo jest wart ponad 70 miliardów funtów rocznie dla brytyjskiej gospodarki i obsługuje ponad 700 000 miejsc pracy, w tym małe firmy i osoby samo-zatrudnione.

Ta interwencja wesprze ożywienie gospodarcze Wielkiej Brytanii po pandemii Covid-19, dając wydarzeniom pewność, że muszą planować na przyszłość, jednocześnie wiedząc, że zapewniamy podatnikom stosunek wartości do ceny.

Program reasekuracji wydarzeń na żywo w Wielkiej Brytanii jest jednym z niewielu programów ubezpieczeniowych na świecie, które obejmują tak szeroką gamę wydarzeń na żywo i nie nakładają limitu kosztów zgłaszanych na wydarzenie.

Rząd nawiązał współpracę z Lloyd’s Market Association w celu realizacji programu w ramach Planu na rzecz miejsc pracy. W ramach programu rząd będzie działał jako „reasekurator” – wkraczając z gwarancją, aby upewnić się, że ubezpieczyciele mogą oferować produkty, których potrzebują firmy.

Ubezpieczyciele Munich Re, Beazley, Arch, Dale i Ark są nośnikami tego programu, a w nadchodzących tygodniach dołączy więcej firm.

Program jest dostępny od 22 września 2021 r. i będzie trwał do końca września 2022 r. Stanowi uzupełnienie szerokiego wsparcia już udzielonego sektorowi kulturalnemu, w tym 2 miliardów funtów Funduszu Odbudowy Kultury oraz 500 milionów funtów na produkcję filmową i telewizyjną.

Ten ostatni w ciągu ostatnich 12 miesięcy obsłużył ponad 785 produkcji i ponad 67 000 miejsc pracy w danym sektorze.

Kanclerz skarbu Rishi Sunak powiedział – Sektor wydarzeń obsługuje setki tysięcy miejsc pracy w całym kraju, a wraz z ponownym uruchomieniem gospodarki pomagamy dostawcom wydarzeń i firmom pewnie planować do przyszłego roku.

Wspaniale jest uruchomić program już dziś, dając impuls naszemu sektorowi fantastycznych wydarzeń, pomagając gospodarce i chroniąc źródła utrzymania dzięki naszemu Planowi pracy – dodał.

Sekretarz Kultury Nadine Dorries powiedziała – Pandemia była wyjątkowym wyzwaniem dla wydarzeń na żywo, od koncertów po konferencje biznesowe.

Ogromną ulgą jest to, że tak wiele osób już działa, ale ważne jest, aby mogli również z ufnością planować przyszłość, a ten schemat pomaga im to zrobić.

Ponieważ sektor ten wnosi do naszej gospodarki ponad 70 miliardów funtów rocznie, słuszne jest, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać go i utalentowanych ludzi, którzy w nim pracują.

Michael Hirst OBE – Przewodniczący Rady Przemysłu Eventowego powiedział – Program reasekuracji wydarzeń na żywo zapewnia bardzo potrzebne wsparcie organizatorom wydarzeń, aby mogli z większą pewnością planować przyszłe wydarzenia.

Zarówno imprezy biznesowe, jak i rekreacyjne odegrają ważną rolę w ożywieniu brytyjskiej gospodarki, a organizatorzy wydarzeń chętnie wykorzystują rosnący popyt i optymalizują możliwości biznesowe.

Ta mile widziana inicjatywa rządu zapewni, że pozostały harmonogram wydarzeń na 2021 r., a te zaplanowane na 2022 r. będą mogły przebiegać z większą pewnością – dodał.

Sheila Cameron, dyrektor naczelny Lloyd’s Market Association, powiedziała – Program reasekuracji imprez na żywo pokazuje ducha innowacyjności, z którego rynek Lloyd’s jest znany na całym świecie.

Niespodzianka dla wszystkich, kurVATwoja mać |Konserwując Socjalizm

Stowarzyszenie Lloyd’s Market Association, wraz ze swoimi ubezpieczycielami, współpracowało z rządem Wielkiej Brytanii, aby zapewnić sektorowi wydarzeń na żywo pewność ponownego otwarcia i stworzenia wartości dla naszej gospodarki.

Konsorcja Lloyd’s pozostają zdecydowane w projektowaniu kreatywnych rozwiązań, takich jak program reasekuracji wydarzeń na żywo, które dadzą sektorowi wydarzeń pewność realizacji swoich ambicji.

Leave a Reply