29-latka wypadła z balkonu. Jest śledztwo prokuratury

Prokuratura bada okoliczności śmierci kobiety w jednej ze śródmiejskich kamienic. 29-latka wypadła z balkonu na trzecim piętrze. Prowadzone jest śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci - podał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

29-latka wypadła z balkonu. Jest śledztwo prokuratury

Prokuratura bada okoliczności śmierci kobiety w jednej ze śródmiejskich kamienic. 29-latka wypadła z balkonu na trzecim piętrze. Prowadzone jest śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci – podał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Rzecznik przekazał, że okoliczności śmierci 29-latki, która zginęła w czwartek po upadku z balkonu na trzecim piętrze remontowanej kamienicy w centrum miasta, bada prokuratura dla dzielnicy Łódź – Śródmieście.

“Prowadzone jest śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci, czyli czyn zagrożony karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat pięciu” – poinformował Kopania. “W kręgu naszego zainteresowania są przede wszystkim kwestie związane z ewentualną odpowiedzialnością karną właściciela nieruchomości i wykonawcy prac budowlanych” – przekazał.

Według ustaleń śledczych. 29-latka odwiedziła w czwartek znajomego. W mieszkaniu był także jego ojciec. Młody mężczyzna wyszedł do sklepu. Kobieta przy otwartym oknie balkonowym paliła papierosa. “W pewnym momencie oparła się o barierkę. Dalszy przebieg wydarzeń był tragiczny – wraz z barierką spadła z trzeciego piętra. Poniosła śmierć na miejscu” – relacjonował prokurator.

Przeprowadzono oględziny zwłok i miejsca tragicznego wydarzenia. “Powiadomiony został nadzór budowlany. Zabezpieczono dokumentację związaną z realizacją inwestycji i wykonywanymi pracami budowlanymi, bo od pewnego czasu trwał remont kamienicy” – tłumaczył Kopania. “Skuto tynk elewacji, co mogło mieć wpływ na zerwanie się barierki” – podkreślił.

Prokuratura ustala, czy prace prowadzone były zgodnie z przepisami i regułami sztuki budowlanej oraz “czy należycie, w sposób nie stwarzający zagrożenia dla użytkowników nieruchomości, oznaczono i zabezpieczono front robót” – podał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Dodał, że trwają przesłuchania, a planowane jest powołanie biegłego z zakresu budownictwa.

Leave a Reply