22 godziny oczekiwania na wyjazd z Polski przez przejście w Koroszczynie

Około tysiąca pojazdów ciężarowych oczekuje na wyjazd z Polski przez towarowe przejście graniczne z Białorusią w Koroszczynie (Lubelskie), a czas oczekiwania to ok. 22 godziny - poinformował w sobotę wieczorem rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś.

22 godziny oczekiwania na wyjazd z Polski przez przejście w Koroszczynie

Około tysiąca pojazdów ciężarowych oczekuje na wyjazd z Polski przez towarowe przejście graniczne z Białorusią w Koroszczynie (Lubelskie), a czas oczekiwania to ok. 22 godziny – poinformował w sobotę wieczorem rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś.

Jak przekazał rzecznik, na wyjeździe z Polski w ciągu ostatniej 12-godzinnej zmiany funkcjonariusze odprawili 507 ciężarówek. Czas oczekiwania wzrósł z 17 do 22 godzin.

“507 pojazdów wjechało na terytorium Polski. Na wjazd oczekuje 400 pojazdów ciężarowych. Średni czas oczekiwania na odprawę wynosi 10 godzin” – dodał Deruś.

W związku z kryzysem migracyjnym 9 listopada zostało zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy (Podlaskie). “Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy” – podała SG w komunikacie. Podróżni kierowani są na przejścia graniczne w Terespolu, Koroszczynie lub w Bobrownikach na Podlasiu.

Leave a Reply