21-latek ćwiczył “drift” w Łebie. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie

Zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym usłyszy 21-latek, który mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu "driftował" bmw na ulicach Łeby. Mężczyzna próbował uciec przed policją. Został zatrzymany.

21-latek ćwiczył

Zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym usłyszy 21-latek, który mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu “driftował” bmw na ulicach Łeby. Mężczyzna próbował uciec przed policją. Został zatrzymany.

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji Lęborku Marta Szałkowska poinformowała w poniedziałek, że 21-letniego mężczyznę zatrzymano w weekend.

W sobotę w nocy policjanci patrolujący Łebę zauważyli na jednej z ulic bmw, którego kierujący wykonywał niebezpieczne manewry, celowo wprowadzając auto w tzw. kontrolowany poślizg.

“Gdy siedzący za kierownicą mężczyzna zobaczył radiowóz, zjechał na parking i pieszo próbował uciekać przed policjantami. Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali go” – dodała lęborska funkcjonariuszka.

Okazało się, że to 21-letni mieszkaniec gminy Puck, który miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

21-latek odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności i minimum 3-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Leave a Reply