UK: 20 000 dodatkowych miejsc pracy dla policjantów do 2023r. Plany rządu na półmetku

Rząd Wielkiej Brytanii prawie w połowie drogi planu rekrutacji dodatkowych sił policyjnych. Liczby pokazują, że zwerbowano dodatkowych 9814 funkcjonariuszy

UK: 20 000 dodatkowych miejsc pracy dla policjantów do 2023r. Plany rządu na półmetku

Rząd Wielkiej Brytanii prawie w połowie drogi planu rekrutacji dodatkowych sił policyjnych.
Liczby pokazują, że zwerbowano dodatkowych 9814 funkcjonariuszy

Do 2023 roku na ulice Zjednoczonego Królestwa wyjdzie dodatkowych 20 000 funkcjonariuszy, jeśli rząd wywiąże się z obietnicy. Póki co jest prawie w połowie drogi, wynika z danych opublikowanych 28 lipca.

Dodatkowe 9814 funkcjonariuszy policji zostało zatrudnionych we wszystkich 43 siłach policyjnych w Anglii i Walii, gdzie już mają wpływ na zwalczanie przestępczości i dbanie o bezpieczeństwo społeczności.

UK: Wielka, Faszystowska, Tęczowa, Socjalistyczna, Marksistowska Brytania 2021. Jakub Andrzej Grygowski w szczerym wywiadzie dla NCzas!

Najnowsze dane liczbowe są wynikiem wprowadzenia rządowego planu Beating Crime Plan, którego celem jest zmniejszenie przestępczości, ochrona ofiar i zwiększenie bezpieczeństwa w kraju.

Plan obejmuje upewnienie się, że każda dzielnica wyznaczyła imiennych funkcjonariuszy policji, z którymi można się skontaktować, którzy znają swój obszar i są najlepiej przygotowani do zapewnienia, że ​​uporczywe przestępstwa i zachowania antyspołeczne zostaną rozwiązane – zobowiązanie, które stało się bardziej możliwe dzięki zwiększeniu liczby policjantów.

Premier Boris Johnson powiedział – Cieszę się, że jesteśmy już prawie w połowie drogi w realizacji naszego zobowiązania o 20 000 więcej funkcjonariuszy policji do walki z przestępczością do 2023 roku.

Te liczby to nie tylko liczby. Oznacza to, że tysiące policjantów działa w społecznościach, chroniąc ludzi, czyniąc nasze ulice bezpieczniejszymi i wspierając ofiary w najtrudniejszych doświadczeniach w ich życiu – dodał.

Minister spraw wewnętrznych Priti Patel powiedziała: To fantastyczne, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia naszego celu, jakim jest rekrutacja 20 000 dodatkowych funkcjonariuszy policji do 2023 roku.

Tych 9814 funkcjonariuszy już robi różnicę w dzielnicach w całym kraju, nękając przestępców i zapewniając ludziom bezpieczeństwo – dodała.

Ten wzrost liczebności policji i uruchomiony przez nas plan bicia przestępczości pokazują determinację rządu, by wesprzeć policję, dać jej uprawnienia, których potrzebują, aby zabrać noże, zamknąć gangi narkotykowe i chronić społeczności i osoby wrażliwe przed krzywdą – stwierdziła minister.

UK: Policjant przyznał się do zamordowania kobiety w Londynie

Nowi rekruci już wywierają pozytywny wpływ na siły w Anglii i Walii. Na przykład wzrost liczby pozwoli policji w hrabstwie Kent wysłać więcej funkcjonariuszy do szkół i placówek edukacyjnych, aby rozmawiali z uczniami, interweniowali wcześniej i zapobiegali przestępczości.

Akcja rekrutacyjna pomaga również uczynić policję bardziej reprezentatywną dla społeczności, którym służy. Od kwietnia 2020 r. zrekrutowano ponad 6000 (6 033) kobiet oficerów, co stanowi ponad 4 na 10 (42%) nowych rekrutów.

Jest również więcej czarnych, azjatyckich i innych mniejszości etnicznych zatrudnionych jako oficerowie w różnych siłach niż kiedykolwiek w historii kraju, co stanowi 11,3% (1557) nowych rekrutów.

Martin Hewitt, przewodniczący Krajowej Rady Szefów Policji powiedział: Ci dodatkowi funkcjonariusze są bardzo mile widziani, ponieważ zapotrzebowanie na usługi policyjne stale rośnie po koronawirusie (COVID-19).

Opublikowane dane pokazują dobry krok naprzód, ale jest jeszcze wiele do zrobienia, aby nadal przyciągać i rekrutować nowych funkcjonariuszy oraz zatrzymać tych, którzy już są w policji.

Jo Noakes, dyrektor ds. rozwoju siły roboczej w College of Policing, powiedział: Służba policyjna bardzo dobrze zareagowała na wyzwania pandemii, w tym dostosowanie sposobu rekrutacji. Dzisiejsze dane pokazują, że policja jest w stanie nadal sprowadzać do służby nowych funkcjonariuszy w dużej liczbie. Zmniejszy to presję na naszych obecnych pracowników, pomoże zmniejszyć przestępczość, zapewnić bezpieczeństwo naszym społecznościom i poprawić wyniki dla ofiar.

To zachęcające, że przy tej skali rekrutacji coraz więcej kobiet i osób pochodzących ze środowisk czarnoskórych, azjatyckich i mniejszości etnicznych zostaje policjantami. Ważne jest, aby siły rzeczywiście były reprezentatywne dla społeczności, którym służą.

Jesteśmy dumni, że nowe szkolenie The College of Policing dla rekrutów policjantów zostało już przyjęte przez większość sił policyjnych w Anglii i Walii, co oznacza, że ​​wielu z tych nowych funkcjonariuszy skorzysta z aktualnego szkolenia, które odzwierciedla zakres i złożoność ważnej roli, jaką pełnią.

Premier  Boris Johnson zorganizował przyjęcie na Downing Street nr 10 dla funkcjonariuszy policji zaangażowanych w kampanię rekrutacyjną, którzy odpowiedzieli na COVID-19, aby podziękować im za ich wysiłki.

UK: Londyńska policja w czasie Mszy Św. przeprosiła Polaków za przerwanie Liturgii w Wielki Piątek w kościele na Balham

Leave a Reply