19 listopada w Warszawie zbiera się Rada Naczelna PSL

19 listopada w Warszawie zbiera się Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego. Będzie to rutynowa Rada, ostatnia w tej kadencji Stronnictwa i informująca o skali przygotowania do kongresu, który odbędzie się 4 grudnia - podkreślił poseł Marek Sawicki (PSL).

19 listopada w Warszawie zbiera się Rada Naczelna PSL

19 listopada w Warszawie zbiera się Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego. Będzie to rutynowa Rada, ostatnia w tej kadencji Stronnictwa i informująca o skali przygotowania do kongresu, który odbędzie się 4 grudnia – podkreślił poseł Marek Sawicki (PSL).

Sawicki, który jest wiceszefem Rady Naczelnej PSL poinformował, że spotkanie rozpocznie się o godz. 11 w Hotelu Gromada w Warszawie.

Jak dodał, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas spotkania będzie informował o tym, jaki jest stan przygotowania do kongresu PSL. “Będzie informował o tym, jakie zmiany zaszły w poszczególnych województwa, bo nie wszyscy o nich wiedzą” – powiedział poseł PSL.

Według niego prezes Stronnictwa poinformuje też “o tym, co wydarzyło się w ciągu ostatnich lat”. “O liczbie spotkań, frekwencji. To wszystko będzie omówione” – podkreślił Sawicki. Zaznaczył, że będzie to rutynowa Rada Naczelna zamykająca kadencję w PSL i informująca o skali przygotowania do kongresu.

Pod koniec maja lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz informował, że w Stronnictwie ruszyła kampania sprawozdawczo-wyborcza i pod koniec roku powinien odbyć się kongres PSL, na którym ponownie wystartuje na prezesa partii.

Pod koniec września wiceprezes PSL, poseł Dariusz Klimczak poinformował, że 4 grudnia w Warszawie odbędzie się kongres PSL, na którym zostanie wybrany prezes Stronnictwa, Rada Naczelna i jej przewodniczący, Główny Sąd Koleżeński oraz Główna Komisja Rewizyjna.

Planowany na jesień 2020 r. kongres PSL został przełożony ze względu na panującą epidemię, która uniemożliwiła przeprowadzenie kampanii sprawozdawczo-wyborczej w organizacjach powiatowych i wojewódzkich. Zgodnie ze statutem PSL, prezesa partii wybiera się na kongresie bezwzględną większością głosów spośród co najmniej dwóch kandydatów.

Leave a Reply