18-latek poleci w kosmos z Jeffem Bezosem. Będzie to najmłodszy uczestnik lotu kosmicznego [VIDEO]

Wśród pasażerów zaplanowanego na 20 lipca lotu w kosmos obok m.in. Jeffa Bezosa znajdzie się 18-letni student fizyki, syn właściciela holenderskiej firmy inwestycyjnej Oliver Daemen - poinformowała firma założyciela Amazona, Blue Origin. Będzie on najmłodszym w historii uczestnikiem lotu kosmicznego.

18-latek poleci w kosmos z Jeffem Bezosem. Będzie to najmłodszy uczestnik lotu kosmicznego [VIDEO]

Wśród pasażerów zaplanowanego na 20 lipca lotu w kosmos obok m.in. Jeffa Bezosa znajdzie się 18-letni student fizyki, syn właściciela holenderskiej firmy inwestycyjnej Oliver Daemen – poinformowała firma założyciela Amazona, Blue Origin. Będzie on najmłodszym w historii uczestnikiem lotu kosmicznego.

18-latek weźmie udział w locie w zamian za anonimową osobę, która wcześniej kupiła bilet za 28 mln dolarów na aukcji internetowej. Nie może ona uczestniczyć w najbliższym locie ze względu na “uprzednie zobowiązania”, ale – jak zapewniła firma Bezosa – “postanowił uczestniczyć w innym locie w przyszłości”.

Oliver Daemen ukończył w zeszłym roku liceum i ma licencję pilota. Blue Origin przekazała w komunikacie, że od dzieciństwa fascynuje go kosmos i rakiety kosmiczne. Studiuje fizykę i zarządzanie nowymi technologiami na Uniwersytecie Utrechtu w Holandii.

82-letnia pionierka kosmonautyki poleci z Bezosem w kosmos

Zbliżający się lot “wyznacza początek komercjalnej działalności New Shepard”, statku kosmicznego stworzonego przez Blue Origin – ogłosił szef firmy Bob Smith.

Oprócz Jeffa Bezosa, najbogatszego człowieka świata, w kosmos poleci jego brat Mark oraz pionierka lotów kosmicznych, 82-letnia Wally Funk, która będzie najstarszą w historii uczestniczką lotu w kosmos. Funk jest jedną z kobiet, które w latach 60. XX wieku przeszły szkolenie dla astronautów. W kosmos nie poleciała ze względu na płeć; do lotów kosmicznych dopuszczano wówczas tylko mężczyzn.

Media przypominają, że lot New Shepard odbędzie się w rocznicę pierwszego lądowania człowieka na Księżycu, które miało miejsce 20 lipca 1969 roku podczas amerykańskiej misji załogowej Apollo 11.

Jeff Bezos prowadzi w kosmicznym wyścigu miliarderów

Leave a Reply