14 uczniów wśród rannych w Berlinie, gdzie kierowca wjechał w grupę osób. Nauczycielka nie żyje

29-letni Gor H., który w środę rano na pełnej prędkości wjechał w pieszych na chodniku w pobliżu Breitscheidplatz w Berlinie, uderzył w grupę 24 uczniów. 14 z nich zostało rannych, a ich nauczycielka zmarła w wyniku ciężkich obrażeń. Sześć osób ma obrażenia zagrażające życiu, a trzy są ciężko ranne - pisze "Bild".

Miejsce tragedii w Berlinie, Fot. PAP/DPA/Fabian Sommer
Miejsce tragedii w Berlinie, Fot. PAP/DPA/Fabian Sommer

29-letni Gor H., który w środę rano na pełnej prędkości wjechał w pieszych na chodniku w pobliżu Breitscheidplatz w Berlinie, uderzył w grupę 24 uczniów. 14 z nich zostało rannych, a ich nauczycielka zmarła w wyniku ciężkich obrażeń. Sześć osób ma obrażenia zagrażające życiu, a trzy są ciężko ranne – pisze „Bild”.

O tym, że rannych zostało 14 uczniów z Hesji, a nauczycielka straciła życie poinformowała na Twitterze berlińska policja.

Jak ustaliła policja, sprawca to 29-letni mężczyzna ormiańskiego pochodzenia Gor H., który po zatrzymaniu na miejscu zdarzenia jest przesłuchiwany. Z ustaleń „Bilda” wynika, że mieszkający w Berlinie H. był już wcześniej znany niemieckiej policji z powodu przestępstw przeciwko mieniu.

Według informacji tabloidu w pojeździe znaleziono „dokumenty dotyczące Turcji”.

„Bild” cytuje śledczego, który podkreślił, że nie może być mowy o nieszczęśliwym wypadku. „To w żadnym razie nie był wypadek, (to był) szaleniec, zabijający z zimną krwią” – powiedział śledczy.

Rząd Niemiec jest „bardzo zaniepokojony i wstrząśnięty”

Rząd Niemiec jest „bardzo zaniepokojony i wstrząśnięty” – przekazała zastępczyni rzecznika rządu Christiane Hoffmann. Rzecznik minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser podkreślił, że „przede wszystkim mamy nadzieję, że ciężko ranni i ranni powrócą do zdrowia”.

Burmistrz Berlina Franziska Giffey wyraziła „głęboki smutek z powodu tego strasznego wydarzenia”. Podziękowała służbom ratowniczym za ich pracę na miejscu zdarzenia i złożyła wyrazy współczucia ofiarom i ich rodzinom. Giffey podkreśliła, że „ważne jest, aby wyjaśnić, co i jak się stało”.

W grudniu 2016 roku na Breitscheidplatz doszło do zamachu terrorystycznego. Islamski zamachowiec wjechał ciężarówką w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym przy Gedaechtniskirche. Zginęło 12 osób, a ponad 70 zostało rannych.

Leave a Reply