UK: Skandal! 10 Downing Street Przyłapane na Manipulacji Danymi odnośnie COVID-19

Cambridge: „Krzywa została przedstawiona tak, jakby była prognozą, a to był ogromny błąd. To był model, który miał miesiąc i nie wziął pod uwagę żadnych zmian w ciągu ostatniego miesiąca”. |Ten sam zespół od tego czasu przewidział niższą liczbę zgonów - około 1000 na początku grudnia. Jednak wykres na slajdzie mówił co innego. Zamiast tego wykazał wyraźny spadek liczby infekcji.

10 Downing Street przyłapane na manipulacji danymi i wyciąganiu tendencyjnych wniosków, by „przestraszyć” Anglię i skłonić do Lockdownu.

To był halloweenowy horror, którego nikt się nie spodziewał: seria zadziwiających wykresów i grafów przedstawionych na sobotniej konferencji prasowej na Downing Street, która rzekomo miała pokazać, że pandemia Covid-19 wymknęła się spod kontroli i potrzebny był drugi ogólnokrajowy lockdown.

MAPA CIEPŁA

Ten wykres został zaprojektowany, aby pokazać, że niektóre szpitale – zaznaczone na czerwono – miały już więcej pacjentów z Covid-19 niż w szczycie pierwszej fali wiosną.

wykres1

Szpitale zaznaczone kolorem bursztynowym mają ponad połowę mniej pacjentów z wirusami niż wtedy, podczas gdy kolor zielony oznacza szpitale z mniej niż połową liczby pacjentów, których mieli w szczycie pierwszej fali.

Z pewnością wykres sprawiał wrażenie, że szpitale były już bliskie przepełnienia.

Ale prawda nie jest aż tak przerażająca.

Podczas gdy na slajdzie pokazano 29 szpitali, pełny zbiór danych opublikowany przez NHS England obejmuje w rzeczywistości 482 NHS i prywatne szpitale w Anglii – z których co najmniej 232 (i prawdopodobnie więcej, ponieważ niektóre wpisy pozostawiono puste) nie miało ani jednego Covid -19 pacjent 27 października.

Trudno się temu dziwić, ponieważ oficjalne dane wskazują, że 31 października w szpitalu było 9 213 pacjentów z tą chorobą, w porównaniu z 17 172 w szczycie wiosennym.

Już wtedy szpitale nie były pełne, a oddziały Nightingale były praktycznie puste.

wykres 2

GDZIE SĄ RZECZYWISTE ZACHOROWANIA?

Chris Whitty ujawnił dwa wykresy pokazujące, gdzie w Anglii wzrastała liczba infekcji Covid-19, z zaznaczonymi brązowymi i żółtymi strefami, gdzie liczba przypadków była większa, a niebieskimi, wskazującymi na ich spadek.

„Praktycznie w całym kraju obserwuje się obecnie znaczny wzrost” – ogłosił główny lekarz.

Mapa wygląda jednak inaczej. W rzeczywistości pokazuje, że w Anglii są 34 dystrykty, w których przypadki są statyczne lub maleją.

wyjres 3

Co najbardziej niezwykłe – chociaż jest to trudne do wykrycia i staje się oczywiste dopiero po powiększeniu wykresu – ujawnia, że ​​liczba przypadków gwałtownie spadła na Merseyside w ciągu ostatniego tygodnia, a w niektórych częściach Liverpoolu spadła o ponad 60 procent.

Jest to istotne, ponieważ Liverpool był pierwszą częścią kraju, która została objęta ograniczeniami trzeciego poziomu.

Ale jeśli wydaje się, że takie środki działają, skąd potrzeba drugiego krajowego Lockdownu? Jeden slajd – oparty na danych z testów na randomizowanej próbie populacji – wykazał „częstość występowania choroby wzrastała niezwykle szybko w ciągu ostatnich kilku tygodni”.

Jednak wykres faktycznie sugerował, że kurs nie wzrastał już wykładniczo, w przeciwieństwie do tego, co Sir Patrick Vallance, główny doradca naukowy, przewidział w swoim briefingu z 14 września.

wykres 4

 

Chociaż wykres pokazuje, że w połowie września liczba przypadków Covid podwajała się prawie co tydzień, najnowsze dane pokazują, że kolejny dwukrotny wzrost zajął dwa i pół tygodnia.

PRZYPADKI REGIONALNE

Kolejny slajd składa się z regionalnych wykresów opartych na danych Urzędu Statystyk Narodowych dotyczących rozpowszechnienia Covid-19 w populacji ogólnej.

Profesor Whitty ogłosił to jako dowód na to, że „następuje wzrost w każdej części kraju, być może poza północnym wschodem, gdzie podjęto dodatkowe środki – i istnieją dowody na pewne spłaszczenie krzywej zachorowań”. Przerażający wykres przewidujący do 4000 zgonów dziennie powstał na podstawie modelu wyprodukowanego miesiąc temu.

Pokaz slajdów przedstawiony przez Sir Patricka Vallance’a na Downing Street w sobotę sugerował, że do liczby można dotrzeć na początku grudnia.

Ale wczoraj okazało się, że wykres jest już nieaktualny, na podstawie badań pokazujących obecnie około 1000 zgonów – jeśli nie nałożono żadnych ograniczeń.

Wczoraj było tylko 136 nowych zgonów.

Najnowsze oficjalne dane pokazują, że tempo wzrostu wirusa spadło w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Wczoraj odnotowano kolejne 18 950 pozytywnych testów, mniej niż 20 890 zarejestrowanych w zeszły poniedziałek.

Model przedstawiony w sobotni wieczór na wykresie ilustrującym możliwe scenariusze został opracowany przez ekspertów z Cambridge w pierwszym tygodniu października.

Działo się to przed wprowadzeniem rządowego trójstopniowego systemu, który spowolnił rozprzestrzenianie się wirusa.

Profesor Daniela De Angelis, która opracowała model Cambridge, powiedziała: „Krzywa została przedstawiona tak, jakby była prognozą, a to jest błędne podejście.”

„To był model, który miał miesiąc i nie wziął pod uwagę żadnych zmian zasad w ciągu ostatniego miesiąca”.

Ten sam zespół od tego czasu przewidział niższą liczbę zgonów – około 1000 na początku grudnia. Jednak wykres na slajdzie mówił co innego. Zamiast tego wykazał wyraźny spadek liczby infekcji na północnym wschodzie.

Ponadto krzywa wyraźnie się spłaszcza w Londynie, West Midlands i na południowym wschodzie.

ZAPADALNOŚĆ NA WIRUSA SPADA WŚRÓD NAJBARDZIEJ NA NIEGO NARAŻONYCH

Kolejny wykres przedstawia potwierdzone przypadki Covid-19, tydzień po tygodniu, dla każdego regionu Anglii, z podziałem na grupy wiekowe z poniżej 16 lat na dole i powyżej 60 lat na górze.

Profesor Whitty użył go, aby stwierdzić, że infekcja „stale postępuje, więc nie pozostaje ograniczona przez żadną grupę wiekową”.

Fala zmiany kolorów z pewnością zdawała się to potwierdzać.

Ale po bliższym przyjrzeniu się – widocznym tylko po powiększeniu obrazu – staje się jasne, że wykres zawiera liczby w każdym kolorowym polu dla infekcji na 100 000 osób.

Pokazują, że co najważniejsze, wskaźniki zakażeń rosną znacznie wolniej wśród najbardziej narażonych osób powyżej 60 roku życia niż wśród młodych ludzi we wrześniu, kiedy nastąpił gwałtowny wzrost wśród studentów.

Ponad 60 przypadków podwojenia się przypadków na północnym wschodzie i północnym zachodzie zajęło 24 dni, a w Londynie 18 dni.

Na północnym zachodzie nowe przypadki utrzymują się na stałym poziomie przez cztery dni – co sugeruje, że pandemia nie przebija się przez lata 60., jak wcześniej zakładano.

WSKAŹNIK MALEJE

Liczba R to średnia liczba zainfekowanych przez jednego nosiciela. Jeśli liczba jest poniżej 1, epidemia usycha; powyżej jednego rośnie.

Ten slajd wyraźnie pokazał, że liczba R spadła w ciągu ostatnich trzech tygodni do poziomu między 1,1 a 1,3 – co sugeruje, że podczas gdy epidemia wciąż rosła, rozwijała się wolniej.

Jednak pomimo tego zachęcającego znaku, Sir Patrick wykorzystał slajd jako okazję do wyjaśnienia, że ​​rząd poprosił naukowców o przedstawienie scenariuszy tego, co może się wydarzyć, przy założeniu, że R pozostaje powyżej jedności i waha się od 1,3 do 1,5, a być może w górę w trakcie zimy. Ale dlaczego mieliby używać tak zawyżonej wartości, zwłaszcza biorąc pod uwagę niedawne ograniczenia w obszarach trzeciego i trzeciego poziomu? Oczywiście tego już nie powiedział.

Leave a Reply